Hogyan kell helyesen használni a glialkát?
Drótkerítés illetve vízelvezető árok mentén kell a gazt-füvet eltüntetni, mert a fűnyíróval nem lehet hozzáférni.
Ha jól olvastam, akkor 2dl glialka kell 6 liter vízhez, majd ezt a kis kézi pumpálós "hordó" permetezővel végigszórni a kívánt helyen.
De mikor a legcélszerűbb? Este, napnyugta előtt amikor már nem tűz oda a nap, (amikor locsolnánk) hogy utána este szépen fel tudja majd szívni?
A permetező mikor van jól beállítva? Honnan lehet tudni mikor jó a szórásképe? Mást nem akarnék leglialkázni, nem szeretném azt se, hogy szálljon össze-vissza, csak oda ahova kell, de oda maximális hatékonysággal.
Arra is rájöttem, hogy gumikesztyű mindenképpen és szélnek háttal kell haladni, biztos ami biztos, és nem kell külön összekeverni, hanem a permetezőbe bele a sűrítményt, majd felönteni a locsolóban előre bekészített, kimért vízzel.
Nem vagyok ebben egy nagy guru, mert sokkal egyszerűbb szerintem kigyomlálni kézzel, de itt már iszonyat sok lenne, kecske-birka meg nincs.
Hát én 10 literhez adok 1 decit, az is elég tömény szokott lenni, így is kivisz mindent.
A glielka elég drága. A glialkának a glifozát a hatóanyaga. Olyan gyomírtót vegyél aminek szintén glifozát a hatóanyaga, ugyanúgy fog hatni.
Én is kis pumpás permetezővel szórom a kissebb helyeken. Úgy állítsd be, hogy ne csináljon túl kicsi cseppeket. Kicsit szűkebbre vedd, de még porlasszon rendesen. Próbáld ki előtte tiszta vízzel! A kis permetezőben az is jó, hogy oda tudod tenni közel a permetezni kivánt helyhez. Én simán kiirítom beton fugái közül a gazt úgy, hogy 2 centire nem lesz senmminek baja.
Permeteztem már verőfényes napsütésben is, úgy is hatott. De a legjobb talán estefelé amikor már nem süti a nap a növényt és száraz a levele. A glifozát a zöld felületeken szívódik fel és a gyökérbe eljutva pusztítja el a növényt. Vagyis a magokat amiket kiszórt és a talajban vannak nem bántja. Tehát újra ki fog zöldellni a terület egy idő után.
A használati utasitás ha jól tudom 2 dl 10 l vízben.Én is 1 dl szoktam,ezért később kezd sárgulni.Tapadás fokozó nem árt .Erre jó 1 kis mosogató szer is.
Jobb este szél csendben .A hatóanyagok azonosak,csak a forgalmazók,megnevezésük mások.
Van ezeken a dobozokon akkora táblázat az adagolásról, hogy belefájdul az ember feje...
1-2 deci / 10 liter tökéletes. Ahogy 2. mondja, kell neki idő. Kb 4-5 nap után kezdenek el sárgulni a gazok.
Köszönöm mindenkinek!
Nekem is az olvashatatlan leírástól fájdult meg a fejem, nem a méregtől.
Az a kérés csak, hogy tuti legyen... Akkor az 1 dl + 5 liter teljesen jó lesz legközelebb. Ezzel 2x pont körbe tudok menni.
A tapadásfokozóhoz kérnék egy kis pontosítást. A legolcsóbb pennys mosogatószerből mennyit tegyek az 5 liter vízhez? 5cl? Nem fogja ez bezavarni a permetezőt? Nem fog ez agyonhabosodni?
1 dl akkor elég 10 l-be, ha csakis nagyra nőtt, nyíratlan egyszikűek vannak, amiket bőségesen befújsz. Ha meg voltak nyírva, akkor kell a 2 dl.
Ha évelő kétszikűek is vannak, akkor pedig 4-5 dl is kellhet 10 l vízhez, különben csak megsárgulnak, de egy hónap múlva már semmi bajuk nem lesz.
Mosogatóból elég egy kávéskanállal a permeteződbe. Ha nincs tapadásfokozód. Mivel enélkül a víz felületi feszültsége miatt nem lesz jó a fedés, tarackról meg konkrétan gyöngyökben lepereg a szer, mint a falra hányt borsó.
Azt jól írják, hogy Glialkát venni felesleges, mert sokkal olcsóbban is megkapod ugyanazt, más neveken. Úgy kell bemenni a boltba, hogy a legolcsóbb glifozátot kéred.
Ne pumpáld fel nagyon, mert akkor nagyon porlaszt, és jobban elsodorja a szél. (Szél az mindig fúj valamerre, szélcsend nem létezik. Legfeljebb éjszaka, mikor alszol, vagy amikor épp nem vagy otthon...) Van az, amikor még csak köpködi a nagyobb cseppeket, ennél egy kicsivel jobban nyomd, hogy éppen csak elkezdjen porlasztani. Minél alacsonyabbról szórj. A szél arrafelé fújjon, ahol épp nincs semmi, amit sajnálnál tönkretenni. Szükség esetén kétszerre kell csinálni, a másik felét majd akkor, ha másfelé fúj a szél. Ha kipróbálod kora reggel, nappal szemben tiszta vízzel, akkor látod, hogy a sugáron kívül is mennyi apró szemcse keletkezik, amit össze-vissza sodor a légmozgás. Na, ezek megvannak gyomirtózásnál is, és bizony elsodródnak elég messzire.
A napsütés nem baj, de a nagy hőség igen. Mert olyankor előfordul, hogy éget a gyomirtó, elhalnak a lepermetezett levelek, és nem tudják felvenni a szert.
Uhh, köszi
1 permetező + 1 kk mosogatószer + 1 dl glialka + 5 liter víz
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!