Cefrébe nem gond ha belekerül olyan gyümölcs amit a madár lefosott?
A gyümölccsel nincs baj. A fos ne kerüljön bele a cefrébe - vagyis mosd meg!
El kell felejteni azt a régi képet, hogy a földről felszedett romlott, penészes, sérült gyümölcs meg minden vacak kerül a cefrébe.
Abból nem ital lesz hanem valami szánalmas, pamcsolt kotyvalék.
Aki igénytelen a cefre készítésekor az igénytelen eredményre is számíthat.
A jó italhoz jó cefre kell, az meg jó, minőségi gyümölcsből lesz csak.
vagyis a rossz részeket kivágod, kidobod. A gyümölcsöt rendesen megmosod. A magot sem hagyod benne ha nem jó sokat áztatni, mint meggy, barack vagy szőlő magja.
Sajnos egyik barátunk alkoholista. Na ő azt csinálja sok éve, hogy amit talál azt mindig bedobálja a cefrés hordóba, lesz vele ami lesz, aztán egyszer fogja, elviszi és lefőzeti - majd hamar meg is issza. Az agya már sajnos el is ment vele.
Mi főzünk pálinkát, de alig iszunk alkoholt. A minőség ott kezdődik, hogy csak a legjobb gyümölcs kerül bele és tisztán.
Ara gondolj kérdező, hogy azt fogod később a poharadban találni amit most beleteszel a hordóba! ha madárfost teszel bele akkor az lesz a poharadban.
Kérdező, te trollkodsz?
Leírták. meg kell mosni, szerinted a fosos vízzel együtt főzik?
Faepret lehetetlenség, ezért oldd meg, ahogy jónak látod. Ne mondd el senkinek, hogy lepiszkított volt, Te magad is jóízűen fogyaszthatod, hiszen a lepárlásnál minden de minden elpusztul, ami mérgező lehetne. Az ízét lehetetlenség, hogy befolyásolná a madárpiszok, amiből olyan sok úgysem lehet rajta.
Egészségedre!
Nincs az a kis mennyiségű akármi, ami befolyásolná a pálinka ízét. Mosni azt kell, ami látványosan földes például. Pár szemcse még földből se okoz bajt.
Ez a hozzáértés nélküli, színtiszta okoskodás, hogy mindent mosni, meg mindenből csak a legjobb minőséget belerakni. A neten hülyítik ilyennel egymást az amatőrök. De a gyakorlati tapasztalat nem igazolja őket.
Rothadt, penészes gyümölcsöt természetesen nem teszünk bele - legalábbis, nem olyan mennyiségben, ami befolyásolná a végeredményt. Az ilyen részeket ki kell vágni. De attól, hogy egy gyümölcs még nem 100 %-osan érett, vagy éppen túlérett és ezért ütődött, vagy kukacos is akad közte, még lehet belőle díjnyertes minőségű pálinka.
Egyik évben a barackpálinkám felerészben félig zöld barackból készült, amiből a pele kiette a magot és leverte, a másik felerészben pedig olyan túlérettből, amit a szélvihar levert, és szétütötte magát a földön. Látványosan földes azért nem volt benne, így nem is lett megmosva. A sok éretlen miatt cukorral meg lett tuningolva, mert azokban nem volt.
Utána ebből adtam el egy ismerősnek, aki bevitte a céges névnapozásra, ott pedig okleveles pálinkafőzőtől kezdve sok rendszeres pálinkafogyasztó volt. Megegyeztek benne, hogy ez egész biztosan aromából készült, mert nem létezik, hogy egyszerű barackból ilyen erős aromájú pálinkát lehessen készíteni...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!