Kezdőoldal » Otthon » Kert » Benti növény ültetését,...

Benti növény ültetését, tárolását le tudná vki írni?

Figyelt kérdés
Bocsi, ha hülye kérdés de nem szoktam virágokat venni, így nem tudom, hogy kell ültetni, tárolni őket. Benti, szobai növénynél ha cserépben vettem egy virágot és azt kaspóba szeretném tenni akkor egyenest mehet abba es kiszedhetem a cserépből vagy kaspóban mindig cserepestül tesszük bele a virágot? Illetve azt mikor tudom, hogy ,,kinőtte “a cserepet és át kell ültetni?
2023. ápr. 8. 14:45
 1/3 anonim ***** válasza:
A kaspó arra való, hogy eltakarja a (ronda) cserepet ill. ha a cserép és a benne levő közeg nem biztosít kellő stabilitást a növénynek, akkor a nehéz kaspó szolgáljon erre a célra. Ültetheted a növényt a kaspóba is, de akár felmosóvödörbe is, csak a kaspó célja a szép növény alatti elemnek az ugyancsak szép megjelenése. Egyébiránt a kaspók általában elég drágák, ha tehát tönkremennek, eltörnek, elrepednek, megsérülnek, akkor pótlásuk többe kerül, mint a cserépé.
2023. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 + a kaspó a cseréppel (valódi, agyag, nem műanyag) ellentétben nem szívja magába a vizet. Az agyag cserép jobb a növényeknek, mint egy kaspó vagy egy műanyag cserép. Plusz a cserepek (mindegy, hogy agyag vagy műanyag) alján általában vannak lyukak amiken keresztül a felesleges víz elfolyhat vagy azok a növények, amiket alulról kell locsolni, fel tudják szívni a lyukon keresztül a vizet. Ilyen lyuk nincs a kaspókon, ezért se jó abba ültetni. A kaspó csak dísz.

Hogy mikor nőtte ki a cserepet, azt egyrészt látod, mert "szenved" (szárad vagy hervad, sűrűbben kell locsolni) vagy látod a földben a gyökereit. Egyébként se árt 1-2 évente átültetni, olyankor látod, hogy mekkora a gyökérzete. Ha már szinte csak gyökérből áll amit kiveszel a cserépből, akkor nagyobba kell ültetni.

2023. ápr. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Növényt nem tárolunk, hanem tartunk, nevelünk, stb.

A tárolás azt jelenti, hogy a télikabátot bebszod a szekrénybe, és novemberig rá se nézel. Egy növénnyel ezt nem lehet megtenni, legalább hetente egyszer foglalkozni kell vele, minimum egy öntözés erejéig.

Mikor megveszel egy bolti növényt, akkor az garantáltan kinőtte már a cserepét. A termelő akkora cserepet választ, ami még épp kibírja az eladás pillanatáig, utána már nem az ő gondja. Így a legolcsóbb neki, és szállítani is olcsóbb kevés földdel.

Neked mielőbb át kell ültetni. Megméred a cserép átmérőjét, és ha 1/5-del nagyobb cserépbe teszed, nem tévedhetsz nagyot. Esetleg látványosan kicsinek kinéző cserép esetén 1-4. (Nagyobb cserépben könnyebb kirothasztani.)

Ha tudod a növény nevét, érdemes utánanézni, hogy milyen föld szükséges hozzá. Ha nem tudod, akkor marad az általános virágföld, ami semminek se nagyon alkalmatlan, legfeljebb nem annyira jó. Az olcsó földek, meg amiket multikban árulnak, általában rossz minőségűek. Jó pl. a Florimo. Érdemes előtte kézzel átdolgozni, a nagyobb darabokat szétmorzsolni, szemetet kihajigálni.

Öntözni úgy kell, hogy bőségesen megöntözöd, amennyit felvesz, aztán hagyod kiszáradni a földet. Az állandóan saras talajt kevés növény bírja. Lehetőleg alá öntsd, hogy ne tömörítsd le a földet. Hogy ne legyen túl sok a víz, fél-egy órával öntözés után ellenőrizd, és ha maradt alatta víz, akkor öntsd le. (Ebbe beletanulsz egy idő után, eltalálod a mennyiséget, és már nem kell nézni.) Télen 7-8 napig ki kell bírnia egy öntözéssel, nyáron - légkondi nélküli helyen - 5-6 napig. Ha ennél kevesebb idő után is kókadnak a levelek, akkor ideje átültetni több földbe.

A kaspó fő funkciója az, hogy a hozzá nem értők a segítségével sokkal gyorsabban tudják kinyírni a növényeiket. Mivel nem látni, hogy van-e alatta víz. Mindig kiszedegetni belőle a cserepet, hát ezt meg nem szokták. Aztán, ha már profi az ember az öntözésben, már nem akkora gond a kaspó. Akkor akár már közvetlenül is lehet beleültetni a növényt. Csak mivel nem fog kijönni belőle később, ezért átültetésnél össze kell törni a kaspót.

Agyagcserepet véletlenül se használj. Ez egy 30-40 évvel ezelőtti elképzelés, hogy az jó. (Régen nem volt műanyag.) De a gyökerek minden esetben a cserép mentén tekeregnek legsűrűbben, az agyagcserép meg magába szívja a környezetéből a vizet, a gyökerek így megégnek, kiszáradnak a cserép fala mellett. Agyagcserépből csak olyat szabad használni, ami belül mázas, így nem szív magába vizet.

Még egy dolog: a növényt etetni is kell, mint minden élőlényt. A gyökereket tápoldattal, a leveleket sok fénnyel. A tápoldatokon fel van tüntetve az adagolás, de ennek a fele bőven elég szokott lenni. Ebből se jó az olcsó.

2023. ápr. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!