Addig hatásos, ameddig kiszórod. Zöld levélen 2-3 óra alatt felszívódik, és ennyi volt.
Amiknek a zöld levele elég sok szert felvett, azok kipusztulnak. Amik valami miatt nem vettek fel eleget (pl. túl híg szert használtál, tapadásfokozó nélkül, vagy nem volt még elég zöld levél), azok kicsit megsárgulnak, de túlélik.
Magokra egyáltalán nem hat. Permetezés után azonnal lehet veteményezni, nem lesz semmi bajuk a magoknak.
2023. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
7/12 anonim válasza:
Semmire nem hat, ami a föld alatt van. Sem az elfekvő magvakra, sem a föld alatti tarackra, gumóra, hagymára, föld alatti hajtásra (pl. orgona). Csak a föld feletti, zöld növényi részek jönnek számításba, amelyeken át felszívódni képes a hatóanyag, ott is számít a hatásos koncentráció elérése. Gyengébben hat a vastag kutikulával borított hajtásokra pl. meggy gyökerekből előtörő sarjakra, ott csak a föld feletti rész hal el, de a föld alatt maradt n9övényi részek pár héten belül újra hajtanak. Ezért a fás növényeket, bokrokat előzetesen kiásással el kell távolítani a területről. Még ha elégségesnek is tűnik fás növények esetében (pl. orgona) a hatás, a fás részek nem feltétlenül pusztulnak el, csak a levelek mennek tönkre. Ilyenkor a fás rész egy idő után újra hajthat, viszont a kis koncentrációban a növényben maradt hatóanyag hatására torzult formájú, "kanalasodott" levelek képződnek.
2023. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
8/12 mindentudó99 válasza:
Március elején lefújom a kertet. Kb két hónapig nem kell különösebben kaoálni
2023. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
9/12 anonim válasza:
Én alapból dupla erőset szoktam belőle keverni, így általában április közepén illetve nyár végén szoktam kerítés tövét lepermetezni amikor már kezd újra megjelenni a fű és a gaz, ahol tologatós fűnyíró nem éri el, damilosnak meg folyamatosan lecsipkedi a damilt a drót.
2023. márc. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
10/12 anonim válasza:
#7
Az elejével egyetértek, a végével nem. Megfelelő módon, megfelelő dózissal bármit kivisz.
Én rendszeresen szoktam 5 m-es bozótokat kiirtani glifozáttal. Hol itt, hol ott támadnak a szomszéd elhagyott telkekről. Ilyenkor kivárok egy megfelelő szélirányt, keverek 5%-os szert, tapadásfokozóval, és szórok. Van, hogy nem abban az évben hal el teljesen, de a következő tavasszal már nem hajt ki. A gyökere meg majd elkorhad, mikor akar. (Sokkal gyorsabban, mint gyomirtó nélkül.) Nagy sarjadzó fát meg kivágok, a tönkjébe a fűrész orrával csinálok mélyedést, és ebbe öntöm a szükséges szert. Mindkét módszert vagy 20 éve használom, szükség esetén, és működnek. A bozót csak akkor marad életben, ha nem olvasta el valaki a csomagolást, és túl híg szert használt.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!