Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha ez van ráírva a zacskóra,...

Ha ez van ráírva a zacskóra, mikor lehet bent csíráztatni?

Figyelt kérdés

"Vetésidő: április végétől, amikor a talaj hőmérséklete a 11-12°C-ot eléri, május elejéig. "


Szeretnék palántákat nevelni előre, bent, az ablakban, hogy biztosan kikeljenek a magok, és megerősödjenek a kis palánták, míg kiültethetem őket. (Napraforgó magokról van szó.)

Nem szeretném egyből szabadföldbe vetni, az nálam lutri. ( A macskák kikaparják, a gyerekek véletlenül kiássák, a többiek meg szintén rátaposnának az adott területekre.)


A zacskón leírtak alapján mikor kellene bent elvetnem a magokat? Mennyivel előbb?


2023. márc. 1. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Napraforgót nem kell csiraztatni.
2023. márc. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha pohárba veted, abból garantáltan nem lesz rendes növény. Helybe kell vetni.

Az valami északi országban csomagolt napraforgó lehet, azért írtak rá ilyen hülyeséget. Nálunk általában április közepe felé kell vetni, de idén talán már március vége felé lehet. Április eleje jó lesz neked szerintem, ha nem akarsz reszkírozni. Tavaly az április végi pótlás se nőtt már meg, túl késő volt neki.

2023. márc. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2023. márc. 1. 18:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy vesd, hogy a tavaszi fagyok ne károsítják. Ha olyan helyen laksz, ahol gyakoriak a májusi fagyok akkor csak április második felétől vesd ki. De a március az mindenképpen koria!!! Április utolsó hetét javaslom.


Nehogy szobában neveld!!!

Pont az ellenkezőjét érnéd el, nem szobanövény, megnyúllik kevés napsütés következtében pont, hogy legyengül.

2023. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. márc. 1. 20:38
 6/6 anonim ***** válasza:

4

Mint írtam, tavaly már semmi nem lett azokból, amiket április végén vetettem pótlásnak azokra a helyekre, ahonnan a vakond kitúrta. (Tavalyelőtt ugyanez volt a helyzet, az április végi pótlásból már semmi nem lett, csak akkor vakond helyett a hangya ette ki egy részét.)

Tavaly már azok se lettek szépek, amiket április 10. körül vetettem. Csak azok, amik előző évben szétszóródtak, április 10. körül már kikeltek a kert sarkában, és meghagytam őket, mert olyan szépen nőttek. (Rotációs kapával "sorba rendeztem" őket, de megmaradt vagy 20 darab, és csak ezekből lett szép nagy növény, pedig egyformán öntöztem mindet egész nyáron.)

2023. márc. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!