Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tüskétlen szeder metszését...

Tüskétlen szeder metszését elrontottam? 😔 A hónalj hatásokat is teljesen kivágtam.

Figyelt kérdés
Ezt tanácsolta a munkatársam, én hülye, meg nem néztem utána. Így nem is fog teremni? Tavaly volt rajta először, metszés nélkül.
2023. febr. 15. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mármint, a 2022-es vesszők hónaljhajtásait vágtad ki? Azt nyugodtan. Ezeken a helyeken nem lesz termés, de majd lesz a többi rügyből, ami nem hajtott ki tavaly. Én hónaljhajtást csak ott hagyok meg, ahol valami probléma miatt nagyon sok rügy kihajtott az előző évben.

Tehát, a tavaly letermett vesszőket tőben kivágod (ha tavaly nem vágtad ki, letermés után), a hónaljhajtások nagy részét vagy az összeset kivágod (attól függően, hogy marad-e rügy nélkülük is elég), a végüket levágod. Ceruzánál vékonyabb részt ne hagyj. A nagyon gyengéket tőből vágd ki. (Én másfél méterest is csak végszükség esetén hagyok meg, ha nincs más.)

2023. febr. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. márc. 17. 20:14
 3/3 Jégszív ***** válasza:

IGEN!

Nemcsak a "hónalj hatásokat" (bár szedernél ez számomra értelmezhetetlen!) kellett volna kivágnod, hanem

- az összes tavaly letermett vesszőt tőből,

- plusz a tavaly sarjadt vesszőkből 3 - 4 darabot szabadott volna csak meghagynod.

2023. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!