Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi lehet ez a növény?

Mi lehet ez a növény?

Figyelt kérdés

Nagyon keresek egy növényt, fotóm, sajnos, nincs róla.

Pillangós virágú, TALÁN valamelyik bükköny/lednek/csüdfű/koronafürt/rekettye rokon lehet. Tüske, tövis nem rémlik, a virág színe nincs meg.

Évelő, fás/fásodó szárú, viszonylag gyorsan növő, talán csavarodva kúszó kisebb fa vagy cserje. Az biztos, h a levele szárnyalt vagy kétszeresen szárnyalt, összetett, hasonló, mint a fehérakác vagy a tarkakoronafürt levele, a teteje nem csúcsos, hanem kerek.

Évekkel ezelőtt láttam egy fiatal példányt, a kislány egy tenyérnyi, lapos és kerek kis növényt vitt haza a vasútoldalból, elültetve gyorsan nagyra nőtt. Nem tudták a nevét, akartam kérni belőle egy kis dugványnakvalót, de addigra a nagymama kivágta, hogy rossz helyen van. Ez alapján van ötlete valakinek, hogy milyen növény lehetett?

Ami biztosan nem: lilaakác, gleditsia, kaszanyűg bükköny, tarka koronafürt. Mert ezeket már beszereztem De ezeken kívül kb bármi.

Köszönöm szépen.



2023. jan. 17. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Lonc?
2023. jan. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak itt érthetetlen dolgok. Ha tudod, hogy pillangós, hogy nem tudod a virágszínt? Az sokat segítene.

A csavarodva kúszás kizárja, hogy fa vagy cserje legyen.

A fás szár meg a lágy szárat zárja ki...

Ami fás szárú pillangós, az lehet pl. valamilyen dudafürt, vagy aranyeső (nem aranyvessző).

2023. jan. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esetleg? A vasútoldal mondjuk kicsit kizáró ok...

[link]

2023. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Lonc, pukkanó dudafürt kizárt, az van itthon.

Akébia bakancslistán, de tuti nem az volt.

30éves emlék, utólag a levelei alapján pillangósnak tippelem. A virág színe nincs meg, rémlik lila vagy sárga, de nem esküszöm rá.

Ami tuti, hogy tavasszal lett elültetve, nyáron már 2-3m magasan volt az oszlop köré csavarodva, én ekkor láttam. A nagymama azt mondta, kecskerágó, de azt tutira kizárom.

2023. jan. 18. 10:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, az se nem pillangós, se nem feltekeredő.

Ha egy ilyen apró növény 2-3 m-re felkúszik az első nyáron, én mindenképpen valami lágy szárú növényre tippelnék. Még akkor is, ha félfássá válik őszre.

2023. jan. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hell-ikon ***** válasza:

Csak egy nagyon gyenge tipp:


Gyalogakác (esetleg?)

2023. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 nem ismerem a habitusát
2023. jan. 25. 00:08

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!