Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az őszi téli, piros pogácsa...

Az őszi téli, piros pogácsa alma sajnos zölden hull le a fáról, úgy sajnálom, mit kezdjek vele? Cefrének nemjó savanyú nagyon.

Figyelt kérdés

2022. szept. 1. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A már nem tartható almákat le kell reszelni,üvegbe rakni,jó lesz majd pitének.Én így láttam,a receptet nem tudom,a nejem csinálta.
2022. szept. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kompótot, ecetet, lekvárt lehet belőle elvileg. Nézz körül neten "éretlen alma felhasználása" kereséssel.
2022. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
48%
Az alma egyebként folyamatosan hullik ha nem hullott le mind akkor nincs is semmi baj. Ha sok gyümölcs van a fán de mondjuk ősz végére megmarad a 60% akkor is nyert ügyed van. Ami savanyú az még éretlen mehet a komposztba.
2022. szept. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kóstold meg, ha már almaíze van, akkor bármire felhasználhatod. Amire két hónap múlva jó lenne, arra most is jó. Csak a cukrot kell pótolni. A téli pogácsa amúgy is csak a tárolás során lesz kissé édes, szüretkor még jellegtelen, savanyú.

Mi almáspitét szoktunk ilyenkor a hullottból csinálni, ha már kellemes almazamata van. Mikor meg ilyen kevés terem, mint idén, és sokat ver le a szél meg a kukac, akkor géppel leforgácsoljuk, beüvegezzük, cukrot bele, és befőző automatával elrakjuk. Télen az almáspitéhez már nem kell reszelni, csak beletenni.

De cefrébe is tökéletes, mert az almaíze már megvan, a cukrot meg (amiből az alkohol lesz) tudod pótolni.

A túl sok sav a hőkezeléstől lebomlik, nem lesz zavaró, bármire használod az almát.

2022. szept. 2. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!