Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ilyen aszályos években mit...

Ilyen aszályos években mit lehet tenni az olyan kertekben ahol nincs kút?

Figyelt kérdés
2022. aug. 16. 12:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Amit 7-es ír, azt mondják a gazdák is. Szerintetek ehhez hozzájárul az is, hogy rengeteg helyi víznyerőhely is van, amiből helyi szinten ellátják a vízhálózatokat? Azaz ha ezeken a településeken is távolról, folyókból érkezne a víz, az javítana a helyzeten? Nálunk pl. a településre ugyan be van vezetve a Dunavíz, de ennek ellenére 6 helyen van a vízműhöz tartozó kút és ebből látják el a települést vízzel. Csak akkor kapunk Dunavizet, ha ezek a kutak már nem tudják ellátni a rendszert, ez az utóbbi 3 évben minden évben bekövetkezett, előtte soha, de az igaz, hogy előtte fele ennyi víznyerőhely is ellátta a települést és az is igaz, hogy nem laktuk ennyien a települést. A patakok kiszáradnak ilyen aszályos időszakban, ez is az elmúlt 3 évben legkésőbb augusztus elejéig bekövetkezett. Ezek a patakok táplálnak (táplálnának) nálunk tavakat. Jó a feltételezésem, hogy ha megszűntetnék helyben a víz kivételét (amire a lehetőség adott, tenni sem kell érte, némi túlzással egy csapot kell zárni, egyet meg nyitni), akkor csökkenne annak az esélye, hogy ezek a patakok kiszáradnak és a talajvíz ennek okán pedig emelkedne? Ha a folyóink szabályozásával azt értük el, hogy az a víz, ami a szabályozás előtt 2 hónap alatt folyt le, ma 2 hét alatt lefolyik, akkor ilyen gyors folyás mellett merem feltételezni különösebb katasztrófát nem okoznánk azzal, ha mindenkit a nagyobb folyóinkról látnánk el ivóvízzel. Persze ezzel pl. nálunk jelentős minőségromlás lenne, mivel a Dunavíz élvezeti értéke a nullával egyenlő, de ha van értelme, akkor vállalható!
2022. aug. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 De La Cruse ***** válasza:

Nem a csatornába kell vezetni az esővizet hanem gyűjteni kell.

Földbe is kell vízgyűjtőt ásni, hogy a talajba szivárogjon és hordóba is érdemes gyűjteni.

Ezt ki kell építeni és lehet vele akár gazdálkodni is.

2022. aug. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
esoutan.hu/igy-mukodjunk-egyutt-az-esovel-i-assunk-ovarkokat/
2022. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Amikor éppen esik, fel kell fogni az esővizet még tavasszal, és lefedni,hogy ne párologjon el.
2022. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
2022. aug. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!