Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogy tudom nagyjából pontosan...

Hogy tudom nagyjából pontosan meghatározni azt a helyet, ahol tudnék egy bővizű kutat fúrni a telkemen?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy bő vízadó kutat a telkemre. Azt, hogy hol lehetne a legjobb hely a fúrásra bizonyára nem találomra szokták eldönteni. Milyen módszer van, amit én is alkalmazni tudnék itthon?

A rézpálcás "saccolás" szerintem nem ad biztos eredményt. Próbáltam, de sehol nem mozdult meg. Bejártam az egész telkemet, de semmi mozgást nem mutatott.



2022. jún. 11. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ha a szomszéd telkeken pöcegödrök voltak, fekáliás vized lesz a kútból. Plusz engedéllyel lehet csak fúratni.
2022. jún. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Se szomszéd, se pöcegödrök...

Nem engedély nélkül lesz a fúrás.

Még valami?!

Esetleg a kérdésre válasz?

Egyelőre csak a legjobb helyet keresem a kút helyének.

A fúrást szakemberre bízom. Házilag szerintem nem is lehetne megfúrni egy jó kutat.

2022. jún. 11. 15:15
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Tok jo hogy te tiszta es bo vizu kutat szeretnel, kar hogy ez nem igy mukodik. A kutfurok is csak talalomra furnak am, aztan ha x meteren belul nem talaljak meg a talajviz-szintet, neha csak a felet fizettetik ki a melonak, meltanyossagbol. Ha olyan a terulet, lehet hogy 50 meterre is hiaba fursz, de lehet hogy 15 meteren mar spriccel.


A rezpalcas 'saccolast' remelem hogy csak viccbol irtad.

2022. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia 3-as!

Ha megírod, hogy kell a rézpálcás módszert helyesen alkalmazni, akkor újra megpróbálnám. Elsőre semmi eredményt nem mutatott. 10cmx24cm-es sárgaréz pálcám van 2db, 90°-ban hajlítva.

2022. jún. 11. 15:26
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

ha látsz egy vízügyes fúrókocsit, hőségtől függően néhány sörért pontosan megmondják, hogy a telkeden milyen mélyen találni vizet, érdemes-e fúrni.


Bővízű kút csak ártézi lehet, azt pedig tilos fúrni. A legjobb az ásott kút. Persze pénz kérdése.

2022. jún. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Kutat nem mindennap furat az ember és nem egy szezonra szánja. Nem is olcsó játék.

Nekem ha bedöglene a kutam, csak szakemberhez fordulnék a kijelöléssel, aki még a vízhozamot is megmondja és erre még írásban garanciát is vállal.

Tessék:

[link]

2022. jún. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
Ilyenkor a környéken nézelődj kinek van kerti kútja. És érdeklődj. Lehet 1 kilóméterre is az illető akinek van mindegy. Tud infót adni. Rézpálcával az ivóvízcsövet lehet megtalálni könnyen
2022. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha biztosra akarnak menni,akkor előtte próba fúrást csinálnak.Ilyenkor 1 vékonyabb fúróval fúrnak le. Nálam én jelöltem ki,hol legyen a kút.Bejött.A kútfúró feladata volt,hogy ne fújon át a víz adó rétegen.Ez akár több méter vastag is lehet.Egy ilyen furatba lerakott csőbe több m en csoroghat be a szűrt víz.Az ilyen bőven adja a vizet,de arra ügyelni kell,hogy kivétel,és a beáramlás közel egyenlő legyen. Pár vízoszlop szint méréssel ez meg lehet tudni.A többször fúllra kiszívatott kút akár a kút végét is jelenteti.A kúthoz a vízjáratoknak ki kell alakulni.

Az ásott kutaknál csak a kút alján tud a víz bejönni,sokszor az ott lévő forrásból.Kevesebb vizet lehet kinyerni,mint 1 fúrt kútból.

Jelenleg házi használathoz fúrt kútakhoz 80 m ig semmilyen engedély nem kell.Még bejelentési kötelezettség sincs .Volt egy időszak mikor a kormányzat ezen pörgött,aztán elvetették a törvény javaslatot.

Jah, 60 m es a kutam,12 m es vízoszloppal.32 l/ perc.Olyan még nem volt,hogy vízhiány lett volna,pedig szárazság idején sokat kell öntöznöm.

Kb 25 éve fúrták.90 es vastagfalú ma. cső van lerakva .Bosch csőszivattyú van a vízbe engedve .

2022. jún. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Milyen kutat szeretnél? Talajvizeset, vagy mélyet?

A rézpálca humbug, nincs alapja.

A kútfúrók a felszín alapján, és a környékbeli korábbi fúrások alapján tudnak tippelni. (Némelyikük eljátssza a keresést rézpálcával, de ez nem függ össze a sikerességgel. Akkor csinálják, ha ismereteik alapján biztosak benne, hogy bárhol fúrnak a környéken, több-kevesebb vizet úgyis találnak.)

Ezért érdemes környékbeli fúrót keresni, aki már fúrt feléd, és tudja, hogy merre hány méter.

Nekem talajvizes kutam van az Alföldön, 10 m mély, fenti szivattyúval használom, egyszer apadt el vagy 15 éve, de még a tavalyi extra aszályos nyáron se.

A szomszéd településről jöttek, akik már az utcában több kutat is fúrtak. Mondták, hogy jó lesz a kiválasztott helyen (a telek közepe táján, a telekhatár mellett). Az utcának ezen az oldalán szokott lenni víz. Viszont az utca másik oldalán már kétséges, ott inkább csak az utca felőli részen fúrnának, hátrébb már legfeljebb gyenge vízér lenne elérhető mélységben. Az utca és környéke teljesen sík. Csak onnan tudták, amit tudtak, hogy korábban is fúrtak már sokat a faluban, tudták, mi van a föld alatt.

Azt mondták, hogy ha szerintük nincs víz egy adott helyen, de mégis fúratnak velük, akkor teljes árat kérnek sikertelen fúrás esetén is. Ha viszont az általuk javasolt helyen nem lesz víz, akkor csak 50%-ot.

Egy dinnyés ismerősöm enyhén dombos részen fúratott kutat a dinnyeöntözéshez. A kútfúró megmondta, hogy ott a laposban nem lesz jó, de a gazda ragaszkodott hozzá, hát ott fúrt. És tényleg, 12 m-ig nem talált vizet. Viszont ahol ő javasolta, a dombtetőn, 6 m-en már volt víz.

A kútfúró itt se varázsvesszőzött, hanem tudta, hogy ezen a részen meg vannak gyűrődve a talajrétegek, és a dombtetőkről az évezredek alatt a földet lemosta az eső a mélyedésekbe, részben feltöltve azokat, így a vízzáró rétegek a dombtetőn a felszínhez közelebb kerültek.

Szóval, neked is az a legjobb, amit tehetsz, ha magad akarsz fúrni, hogy a környéken kifaggatod a kúttulajdonosokat. Én is fúrtam a másik telken magam, a nagybátyám által barkácsolt szerkezettel, és ott is lett víz.

2022. jún. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!