Ha besárgul a kút vize a magas vas tartalom miatt attól még lehet a kert locsolására használni?
Pár óra elteltével besárgul a víz és kénes vagy hasonló szaga lesz.
Már locsoltam vele a kertet és a növényeken nem vettem semmit észre pl saláta ami gyorsan nő de a karalábé levelei is szép egészségesek, borsó is szépen nő és terem.
Ha ilyen vízzel locsolok lehet valamilyen hatása az egészségünkre?
Amit a növény magába szív a környezetéből, az beleépül.
Ezen nincs mit ragozni.
A csirkehúsnak is más a kinézete és az íze ha háztájiban nevelik, vagy ha ketrecbe tápon.
A növényeknek sem mindegy, hogy a gyökerükön keresztül tiszta és éltető esővizet szív magába, vagy a kéneset.
Amit eszel az leszel.
"tiszta és éltető esővizet szív magába, vagy a kéneset"
Jajj ne beszélj már szamárságokat #3-as! És el ne tántorítsd már a kútvízzel való locsolástól a kérdezőt. Egy félpanziós ellátás során te sem eszed meg reggelire mind a 32 féle feltálalt finomságot, csak azt a 3-4 félét, amit kedvelsz, és abból is csak annyit, amennyire szükséged van. Na a növény is pont így van ezzel. És ekkor még csak a vízről beszéltünk. És mondjuk azon látod, hogy megsárgul. De vajon van fogalmad róla, hogy a termőföldednek mennyi a réz, mangán, króm, vanádium, stroncium, bór vagy az ólom tartalma? Hát elárulom, fogalmad sincs, mert nem viszel be egy vödör földet egy akkreditált laborba, és nem nézeted meg euró ezrekért a nyomelem tartalmát. Még a pH-ját sem tudod a kerted földjének, pedig ahhoz csak egy kis lakmusz papír kellene. Na, ha a földed összetételét egyáltalán nem ismered, ne akadj fönn azon, hogy a víz egy kicsit vasas, vagy kénes. Mind a kettőre szüksége van amúgy a növényeknek...
Szóval kedves kérdező, öntözz nyugodtan a vasas vízzel. Ha amúgy helyesen gondozod a növényeidet, akkor nem jelent egészségügyi kockázatot az öntözésed a termésben.
Attól még nem lesz egészséges egy kútvíz, mert nem azonnal betegít meg.
Viszont más a helyzet, ha hosszú éveken át fogyasztotta valaki, vagy az ezzel öntözött növényeket.
Sajnos továbbra is tény, hogy Magyarországon sok helyen nemcsak a kútvíz, de még az ivóvíz is szennyezett!!
Továbbá az is tény, hogy Magyarországon a helytelen táplálkozás következtében lényegesen rövidebbek az életkilátásaink, mint Ny.Európában.
Az Országos Közegészségügyi Intézet összefoglalója szerint :
" Milliárdokat költöttek, mégis rákkeltő a víz több magyar településen
Magyarországon belül főként Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok, Csongrád és Békés megyében jellemző a csapvíz arzénszennyezettsége. Számos településen bár milliárdokat költöttek ivóvízminőség-javító beruházásokra, még mindig rákkeltő anyagot tartalmazó víz folyik a csapokból — írta meg a G7.
A lap hozzáteszi: Magyarországon nincs a vízben annyi arzén, hogy rögtön meghaljunk tőle, arra viszont évtizedes távlatban elegendő, hogy növelje néhány ráktípus (bőr-, hólyag-, tüdő- és veserák) kialakulásának kockázatát, a várandós anyákra és a fejlődésben lévő idegrendszerre pedig komoly veszélyt jelent. Az Országos Közegészségügyi Intézet összefoglalója szerint az említett megyék ivóvizének átlagos arzénkoncentrációja által okozott halálozási kockázat hasonló mértékű, mint a közlekedési baleseteké, valamint a nagyvárosi légszennyezettségé."
A lényeg, hogy én bevizsgáltatnám a helyedben a kútvizedet!
"átlagos arzénkoncentrációja által okozott halálozási kockázat"
Az arzén koncentrációról meg annyit, hogy az Úniós csatlakozás előtti szabványos szintet azért csökkentették a negyedére a harmonizáció keretében, mert a tenger melletti úniós nagy-országok jelentős mennyiségű tenger gyümölcseit esznek (csigát, rákot, tengeri halat). Ők ezek miatt igen jelentős mértékű arzén terhelésnek vannak kitéve. Tehát náluk az ivóvízben lévő arzént jóval alacsonyabb szinten kell tartani, hogy az összterhelés ne legyen magas. Tedd a szívedre a kezed #5-ös, te hány kiló tengeri csigát és rákot és tengeri halat eszel? És a kérdező hány kilót eszik tenger gyümölcseit? Na, én is, meg a kérdező is ezért ihat szerintem egy kicsit több arzént az ivóvízben, mert mi magyarok nem a tengeri rákkal és hallal esszük meg az arzén meg a higany úniós norma szerint elfogyasztható mennyiségének a javát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!