Hogyan lehet füvesíteni tuja alatt?
Szerintem a thuja nem allelopatikus. Simám árnyéktűrővel próbálkoznék.
Vagy már ezen túl vagy?
Miután a nap nem felülről hanem oldalról süt, így nagy árnyékot sem csinál az oszlopos tuja. Arról már nem is beszélve, hogy a nap folyamatosan kering és mindig másik irányból süti a füvet. Pl. a szomszédomnál körben a kerítése mentén már nagy oszlopos tuja van és első osztályú a gyep nála mindenhol ahol kilátszik a tuja alól.
Ahogyan itt is:
Amint írtam, felnyírt, fa jellegűek a tuják (nem oszlop szerűek), vagyis frankó, nagy árnyékot csinálnak. Másrészt igen, mindig csont száraz alattuk a talaj, pedig naponta locsolom. Ami fű kinő alattuk az kis vékonyka, "csoffadt", úgy néz ki, mintha egy hete bújt volna ki, pedig már hónapok óta ott van.
Arra gondoltam, valami anyag van a tuja levelében, termésében, ami gátolja a füvet. Ha van anyag, tanán ellenanyag is van...
Ne gondolj semmi ilyen anyagra. A vízhiány az egyetlen, ami játszik. (Ill. idősebb tuják alatt már a tápanyaghiány is, de a vízhiány az alapprobléma.)
Az összes fenyők rokonságába tartozó növény a talajfelszínig sűrűn teleszövi gyökérrel a földet, és kiszed onnan minden vizet.
Ha naponta öntözöl, és mégse nő a gyep, akkor rosszul öntözöl, túl keveset, ami nem elég egy napra a fűnek úgy, hogy a tujával küzd érte.
Az árnyék természetesen nem számít, sőt inkább jó is, ha van elég víz. Nekem a ház északi oldalán, az árnyékos részen van egyedül szép gyepem, mert nem öntözöm.
A mi éghajlatunk kontinentális, száraz, ezért szokták mulcsozni a tuják alját, mert rengeteg öntözésbe telne ott a szép gyep.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!