Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ezek a palántáim vannak....

Ezek a palántáim vannak. Szétültessem-e már valamelyiket nagyobb cserépbe (vagy valamibe)?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


2022. ápr. 19. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezek még nagyon kis gyengék, én nem piszkálnám őket.

A legközelebbi mozgatásuk részemről már csak a szabadföld lenne.

2022. ápr. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elég lesz nekik ez a hely/föld addig, amig kiültetetem a kertbe? Adjak neki közben-közben Volldünger tápot?
2022. ápr. 20. 08:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Tiszta őrült az időjárás, így aztán nem tudom, hogy ténylegesen mikor fogod tudni kiültetni, de ha azt feltételezzük, hogy normál idejükben, akkor elvileg elégnek kell lennie.

Azt a tápot nem ismerem, (palántanevelő?) én ezt használom:

[link]

2022. ápr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azok a paprikát nagyon kicsik még, vegyél piacon is nagyobb palántákat mert ezeken sokára lesz termés két hónapot vagy elcsuszva nekünk a papirka februárban nézett ki így mint neked most. Lassan nől.

Az a paradicsom meg nagyon sűrű de túl kicsik azok is az átültetéshez. Viszont gyorsabban nől majd kiültetés után.

2022. ápr. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - A Volldünger nem spec. palántanövelő, hanem általános növény-tápszer (ha jól tudom?).
2022. ápr. 20. 13:41
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezeknek így nem sok értelme van.

Vagy szét kellene ritkára pikírolni, de akkor emiatt nem nőnének már szinte semmit kiültetésig.

Vagy ki kellene ritkítani őket, pl. ollóval, hogy kiültetésig (ami 10-14 nap múlva esedékes) normálisan elférjenek egymástól, és kiültetéskor ne szaggasd szét egyik gyökerével a másikét. (Én inkább ezt csinálnám, későinek jó lesz úgy, korainak meg veszel palántát.) Egy dobozban elfér 10-15 paradicsom, vagy 15-20 paprika. Ha ollóval nyírod, akkor a megmaradók gyökere nem sérül. Arra törekedj, hogy ami megmarad, az minél távolabb legyen a szomszédaitól, tehát minél több gyökérrel tudd kiültetni.

2022. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Volldünger jó. Amikor már a legnagyobbakon meglátod a 2. pár megmaradó levelek csúcsát, akkor használd. Addig elvileg elég tápanyag van a talajban. (Ha még sincs, úgy látod, akkor lehet előbb is.)
2022. ápr. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!