Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tudnátok egy részletes leírást...

Tudnátok egy részletes leírást adni arról, hogy kell tartós, szép drótkerítést építeni az udvar körbekerítésére?

Figyelt kérdés
Semmiféle leírást nem találtam erről a neten. A zöld bevonatos dróthálót szeretnénk. Milyen magas szokott lenni az ilyen kerítés egy építési telek körül? Milyen vastagságú (38 vagy 48mm) és milyen magas oszlopot kell hozzá vennem? Az oszlopok milyen messze legyenek egymástól? Milyen mélyre kell lebetonozni? Kell egyáltalán betonozni? Mekkora távolságot lehet egyszerre kifeszíteni? (55 méter a telek hosszú oldala) Mekkora közönként kell támasztóoszlopokat tenni? Köszönöm

2022. márc. 31. 07:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak az építés idejére akarod, utána meg lebontani? Vagy maradna utána is?

Civilizált vidéken elég a 150 cm magas, vadabb vidéken, ahol szomszédok nincsenek, de feketék igen, ott esetleg 175. Ennél magasabbat azért nem érdemes, mert aki ezen átmászik, az magasabbon is, de inkább egy kombinált fogóval simán vágnak az aljába egy méter magas rést, amin bemásznak, és kiadogatnak mindent, ami nincs lebetonozva. Esetenként még azt is, ami addig még le volt betonozva, de a vasfűrésznek nem tudott ellenállni...

48 mm-es csövet érdemes használni, vagy betonoszlopot. Betonnál legalább az oszlop megmarad, ha éjszaka elvinnék a komplett kerítést...

150 cm-es drótkerítéshez 60 cm oszlopnak kell a földbe menni, 175-öshöz inkább 80-nak. Bérelsz egy földfúrógépet, 20 cm-es fúróval, végigfurkálod a lyukakat. Beleállítod a csövet, és betöltöd betonnal. Ha esetleg hosszú távra marad, akkor a beton magasabban legyen a földszintnél, és kifelé lejtsen, mert különben elrozsdásodik és eltörik. (Én sokat szívok ezzel, mert anno apám csak földszintig betonozott, mert a kilátszó beton nem szép, az oszlopok meg most sorban törnek el.) A tetejét pedig vagy dugózni kell, vagy valami kalapot hegeszteni rá, hogy az eső ne essen bele. Láttam már olyan oszlopot, amit a beleeső és megfagyó víz hosszában fél méteres szintig szétrepesztett. Ha nem tudsz bontott csövet szerezni, lehet, hogy jobb választás a beton, az gondozásmentes.

Oszloptávolságnak 2-3 m-t szoktak javasolni, legyen mondjuk 2,5 m. A sarokoszlopokat meg kell támasztani, esetleg a kerítés közepén is megtámaszthatsz két irányból egy oszlopot. Kell feszítődrót feszítőcsavarral, lentre, fentre, középre.

2022. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Megmaradna építkezés után is. Ez lenne a telek oldalán és végén, utcafronton más lesz. 150 cm magasra gondoltam én is, nincsenek őslakatosok a környéken, illetve kutya is lesz. Ilyen zsákos beton megfelel hozzá? A fém csőre gondoltam, az esztétikusabb egy fokkal. Bár drágább is.
2022. ápr. 1. 11:15
 3/3 anonim ***** válasza:
Zsákos beton is megfelel, csak drágább.
2022. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!