Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tuja az ablak elé?

Tuja az ablak elé?

Figyelt kérdés
Egy családi szobáját szeretném árnyékolni, plusz megakadályozni illetéktelen leskelődőket (szomszéd). A ház elég közel van a szomszédhoz, nagyjából 5-6 méter lehet a távolság. Valami tuja félére gondoltam, ami takarja az ablakot, pluszban nyáron valamennyi védelmet is adna. Szerintetek? Persze ez a napot is takarná, de szerencsétlen módon pont nyáron kap a szoba, télen a szomszéd ház által takarásban van, szóval nem sok a szoláris nyereség.
2022. márc. 5. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Szóval akkor mi is a kérdés?

Annyi biztos, szerintem, hogy oszlopos tujából (vagy ciprusból) kell sűrű sort ültetni, ha tényleg hatékony belátásgátlót akarsz. De nap ellen az se fog semmit se érni, mert nyáron fentről süt a nap. Meg elég hülyén néz ki, ha egy ilyen keskeny helyen van egy magas tujasor, a helyet így gyakorlatilag semmire nem tudod használni.

Nekem is van belátásgátló oszlopos tujasorom, de a háztól távolabb, nálam van hely.

2022. márc. 6. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A tuja nagyon szemetes talán jobb volna valamifajta.
2022. márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tuja hullik,most vagatjuk ki,ketnaponta egy oraig seprem meg gereblyezem ki a fubol. Agyrem. Babarmeggy az jo,suru,nem hullik. Hatvan centinkent kell ültetni egy tovet.
2022. márc. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Pedig igazad van, tényleg valami örökzöldre van szükséged.

Én sem szeretem a tujákat, de tényleg kézenfekvő megoldás.


Nekem az egyik kedvenc sövényem a tűztövis. Imádják a madarak, betörő sem megy át rajta, nagyon könnyen formázható és átláthatatlan sövényt kaphatsz, ha sikerül szerezned valami nagyobb előnevelt cserjét a kertészetből, akkor az jó megoldás (egyébként nagyon egyszerű szaporítani, letörsz és áztatsz egy ágat majd elülteted).


A tiszafa is jó lehet, de azzal nincs tapasztalatom.

2022. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De valami magas dolog kell neki, úgy 4 m-es legalább. Ami csak az ablak aljáig ér, az nem funkcionál.
2022. márc. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nyugati, vagy smaragd tujára gondoltam én.
2022. márc. 6. 18:25
 7/10 anonim ***** válasza:
3/as vagyok,Tuja beteges,nalunk az utcaban az osszes el tuzelhalas van,ilyen voros betegseg. Szoval nem eleg ,hogy hullik,meg ki is dogolhet,miutan elkinlodtal vele par evet. Tiszafank van,baromi jo suru,zold,az nem hullik,nem beteg,de az meg erosen mergezo.
2022. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7. A porzós viszont nem az.
2022. márc. 6. 19:19
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy vad tiszafa van a kertben, azt is a kerítés mellett találtam véletlen. Az már szép nagy. Azt is lehet dugványos megoldással szaporítani?
2022. márc. 6. 19:22
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehet dugványozni.

Írd be a gugliba, a módszert is leírják.

2022. márc. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!