Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tavaly állítottam kordont a...

Tavaly állítottam kordont a paradicsomnak...ha idén is ugyanoda szeretném ültetni a futós paradicsomot, milyen műtrágyát kell a földjébe juttatnom?

Figyelt kérdés
Ugyanez a kérdésem a paprikára is...ami ugyan nincs helyhez kötve pl. kordon által, ez csak egy szubjektív igényem lenne...
2022. febr. 21. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyat kell venni amiben több féle anyag megtalálható.
2022. febr. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - gondolom, az a fajta vegyes tartalmú műtrágya az jó lesz máshova is...(nem tudom, milyen kiszerelésben lesz, csak azért kérdezem, hogy ha nagyobb kiszerelés, akkor is érdemes megvennem (?)
2022. febr. 21. 13:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb ötlet ugyanoda ültetni,mert a kártevők is odaszoknak, de a tápanyagot persze pótolni kell.

a legfontosabb a szükséges NPK arány amely tudtommal 15-8-10, ha jól emlékszem a paradicsom esetében, bár ugye ezen anyagok szükséglete a növény különböző fejlődési fázisaiban más. Palátázás, gyökeresedés, növényfejlődés és virágzás, vagy termésnövelés más anyagi összetételt igényel és még ott vannak a mikroelemek, amiben kén, réz, vas, mangán és egyebek is szerepelnek, nem beszélve a kalcium, magnézium igényről.

Kalcium a magyar földekben többnyire van elég, inkább magnéziumhiányosak. A kalciummal, ami a növényi sejtek erősödéséhez szükséges, az a baj, hogy ha van is a földben elég, a nagyobb hőmérsékletváltozásokkor, öt C foknál nagyobb melegedés, vagy lehűlés hatására a kalciumfelvétel leáll és ettől csúcsrothadást kaphat a termés, ilyenkor levéltrágyaként érdemes kalciumot adni nekik, de csak a szükséges mennyiségben, nem szabad túlzásokba esni. Ezt akár hígított tejjel is meg lehet oldani.

Én szeretem a substral táprudakat, kiskertekbe megfelelő lehet. Ilyen jó időben mint most már érdemes egy kis marhatrágyát szétteríteni, akár csak egy-két zsákkal, a fő lényege a mikroorganizmusok jelenléte, amelyek segítenek lebontni a tápanyagokat, ezeket kicsit belegereblyézni a talajba. Ültetéskor fél marék granulátumot érdemes tenni a palánták gyökeréhez, kicsit földdel elkeverve, több ilyen termék van különböző árfekvésben, ez a kezdeti szakaszban elég, virágzáskor meg mehet a táprúd, amit paradicsomoknak készítenek.

Lehet kombinálni kéthetente tápoldattal, ha már megjelenik a termés, akkor én szoktam, de hígabbat és hetente (minden vasárnap) adom nekik a kétheti adag felét.

A paradicsom szereti az egyenletes öntözést, hőmérsékletet és tápanyag ellátást, nagyon meg tudja hálálni, de persze kell őket kacsolni is, hogy ne a fattyúhajtásokra pazarolja az energiáit, hanem a termések felnevelésére.

Ha már futtatod őket, javaslom ne hagyd ki a Goldkrone, meg a Black Cherry koktélparadicsomokat, az egyik sárga, a másik fekete, de nálam ezek már a gyümölcs kategóriában vannak és valami szenzációsak.

2022. febr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az NPK mellé még kombinált mikroelem-műtrágyát keress, mert ha eltolod az arányokat, akkor még nagyobb problémát is okozhatsz, mint a hiány.

Különben jó földből egy év alatt a paradicsom nem szed ki mindent, 3 évig is simán tud jól teremni ugyanott trágyázás nélkül. A gond inkább az, ha már egyébként is gyenge volt a föld, akkor kell főképp műtrágyázni.

A kalciumfelszívódási probléma elég gyakori nálunk, sok oka lehet. Ha a műtrágya nem segít, akkor levéltrágyával pótold.

2022. febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!