Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mirabolán (cseresznyeszilva)...

Mirabolán (cseresznyeszilva) tényleg megfosat?

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Föleg igy télviz idején ha frissen, féléretten szeded és nem mosod meg:-) (A szilvafélék általában élénkitik a bélmozgásokat. A mirabolán egy kicsit jobban. De ha a normál szilváktol nincs bajod akkor ettöl sem lesz, kivéve ha nagyon bezabálsz.)
2022. febr. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

ezt hívják fosoka szilvának is azthiszem



Finom:)

De ha sokat eszel belőle megfosathat, de sok más gyümölcs is meghajthat, attól még meg lehet enni


Régen ebből lekvárt is főztek, ma már a vidékiek is lusták ilyesmire, sok helyen csak lehullika fáról azt elrohad


Pedig fincsi, és igazából annyira igénytelen hogy permetezni sem kell, csak le kell szedni ha megérik és enni kell

2022. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
érett mirabolán fogyasztásra gondolok ésszerű keretek között, pl. eszek belőle 10-20 szemet.
2022. febr. 13. 19:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha éhgyomorra elkezded enni, nem tudod abbahagyni mert mikor érik akkor nagyon finom, kicsit a sárgabarackra is hasonlít az íze.

És bizony ha egyszerre sokat eszel belőle akkor valószínű(nem mindenkit) hogy megfosat, kipucolja a beleidet:)


De attól még finom

2022. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
10-20 szem nem gond, meg ha hozzá vagy szokva akkor megint csak más dolog.
2022. febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem "rendes" szilvából is van tizenvalahány fajta, de ha a határban találok, akkor a fosóka szilvából is belakmározok. Nem túl zamatos, de ha épp nincs kéznél más, meg szoktam enni vagy 30 szemet egyszerre. Ennyitől még nem volt észrevehető hasmenésem. Szorulásom se, mondjuk, de az máskor se jellemző.
2022. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem nem szokott. Elég sok fajtája van a természetben, dísznövényként meg ott a vérszilva, a piros fajták édesebbek talán... vannak kifejezetten finom fajták szerintem. Talán ez lehetett a legősibb gyümölcsök egyike itt Európában... valahol azt láttam, ahol vannak mirabolán erdők ott régen település volt. Nálunk van a város szélén.
2022. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

egy baranyai faluban jártam, még ebéd előtt a vendéglátó kisfiával elmentünk sétálni a faluba. Úton útfélen rengeteg sárga vadszilva virított...nosza ettem is rendesen..megkérdeztem, ez milyen gyümölcs? mi a neve? hát fosóka..és miért...hát mert aki ebből sokat eszik, mert nagyon finom, aztán az utcai csapból iszik egy jóiűt, az nemsokára a rekettyésben fog fosni..szétröhögtem magam, de azóta nekem is van a kertemben néhány fosóka fa...gyönyörűek a fák, bőtermő, jóízű, gondozást nem igénylő gyümölcs.


Engem még soha nem fosatott meg, de a gyengébb gyomrú falánkabbját igen. Ha iszik rá vizet.

2022. febr. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Különböző változatai vannak, nemcsak a termés színét, de hatását tekintve is. Különösen a piros színű hajlamos fosás nélküli görcsös bélfájdalmakat okozni.
2022. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!