Kezdőoldal » Otthon » Kert » 3 részes létrát méretre lehet...

3 részes létrát méretre lehet állítani padláshoz?

Figyelt kérdés

Kb. 2,5-3 méteres fa létránk van, ami tönkrement. [link]

Ez jó lenne helyette?


2022. jan. 17. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne? Kitolható létra... Nyilván nem tudod fokozatmentesen állítani, létrafokonként lehet a hosszát állítani!

Akkor van értelme ilyet vegyél, ha használnád más célokra is! Ha csak a padlásfeljáróhoz használnád, semmi másra, akkor építeni kell a helyére egy újat, fából. Lekezeled és ismét jó legalább 50 évig!

2022. jan. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak oda kell egy 3m-es akkor vegyél egy fixet inkább.
2022. jan. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ilyen van nekem is. Ha kell, akkor elviszem egy faág vágáshoz, cserép javításhoz, stb...aztán vissza a padláshoz. Persze én összetolva a kerítés mellett tárolom, nincs útban.


Rendkívül erős alu ötvözetből van, ráadásul könnyű.


Ha nem megy át rajta egy kamaz, akkor örök életű. Nincs rozsdásodó alkatrésze.


Én megvenném.

2022. jan. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én kint tárolnám a létrát. Egyébként tudom, hogy az alu kb. olyan erős, mint egy gyengébb minőségű acél, meg építéssel egyébként sem akarok bohóckodni.
2022. jan. 17. 09:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 különböző méretben van ilyen háromrészes alulétrám, de ha padláshoz kellene új, akkor is fából csinálnék fixet.

A vasnál ez sokkal gyengébb, de téged el fog bírni. (Azért alu, hogy könnyű legyen mozgatni, meg ugye nem is rozsdásodik.)

Ha jól rémlik, a Tescoban ez a méret 21 E.

2022. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5.: Oké, legyen gyengébb :)


Most rákerestem, és 3x7-es létra 15-21 ezer forint a tesco-ban. Hány éve vetted? Csak mert azóta a legolcsóbb 3x6-os létra is bőven 30 ezer forint felett kezdődik az árukeresőn.

2022. jan. 17. 19:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Egy hónapja voltam ott, rápillantottam, ahogy elmentem mellette, csak már nem biztos, hogy pontosan emlékszem. De szerintem a 6-os 21 volt, a 7-es 24.

Én akcióban vettem ott két éve, 16 körül. Nem profi minőség, a nyitogatásnál oda kell figyelni, de csak a kétszer ennyibe kerülők jobbak.

2022. jan. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7.: Na, az szuper! Köszönöm az infót!
2022. jan. 18. 08:37
 9/12 anonim ***** válasza:
A Krause (amit a kérdező linkelt) az erősen a minőségi kategória. Továbbra sem értem miért nem épített a létra, de lényegtelen. Felmenni, lejönni, pláne valamit felvinni, lehozni a padlásról lényegesen kényelmesebb és megkockáztatom még biztonságosabb is egy épített létrán, amin van felület, amire lépsz, lépcsőfok, nem pedig létrafok!
2022. jan. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
7.: Most voltam a tescoba, 30 ezer a 3x7-es. Te melyikben városban nézted, ha nem titok?
2022. jan. 18. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!