Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az én szobaibolyám levele...

Az én szobaibolyám levele megfonnyadt és nem tudom mi lehet vele, pedig a többinek semmi baja mégis egy helyen vannak az ablakban, és egyszerre is öntözöm őket alulról. Mégis mi lehet vele?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehűlt a víz benne, és elrohadt a gyökere.
2010. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha már elfonnyadt, nem nagyon tudsz vele mit csinálni. Ha alulról öntözted csak, elvileg nem lehetett volna baja.

Azt javaslom, tölts meg egy kisebb cserepet földdel, néhány elfonnyadt levelet függőleges helyzetben félig temess el benne, és öntözd továbbra is a szokásos módon.

Van rá esély, hogy új, egészséges leveleket hoz majd.

2010. szept. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszotokat
2010. szept. 4. 19:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alsó leveleket mindig törd le, ne érjen a cseréphez. Amikor elvirágzik, drasztikusan levélteleníteni kell, csak a középső néhány levelet hagyd meg. Elég hosszú idő után kezd hajtani, ne ess kétségbe, de frissül és újra gyönyörűen fog virágozni.
2010. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!