A lehulló leveleket összegereblyézitek időközönként, vagy megvárjátok hogy lehulljon az összes és akkor gereblyéztek?
Én fűnyíróval szoktam bedarálni. Apróra összevágja, úgy már nem visszi a szél, a fűvet se zavarja, és még a talajnak is jó.
Ősszel még párszor úgyis vágok fűvet, akkor nem plusz munka, de még egyszer decemberben is megszoktam csinálni csak a levelek miatt.
9.
Az általánosítás, személyeskedés az megy, gratulálok!
Fogd már fel, hogy a levél alatt nagy eséllyel kirohad a fű!
De tudom, nálatok ez a budai hegyekben nem számít.
Minden tavasszal új pázsitot telepítenek a kertészek horror áron.
#12
Te valami fogyatékos vagy?
Világosan leírtam, hogy nem telepített fű van az udvaron, hanem karbantartott, magától nőtt vadfű!!!
De a franc sem vitatkozik veled, nem neked válaszoltam, hanem a Kérdezőnek!
Te ott Mackóalsófelsőn azt csinálsz amit akarsz, tojok bele, egészen addig, míg belém nem kötsz!
Szakadj le rólam!
A stílus maga az ember.
Hiába élsz a budai hegyekben, egy fusztrált proli maradtál.
Mit is írtál a sívszebész szomszédod udvaráról?
Utána magyarázz, hogy ki a fogyatékos.
A legjobb erre a célra beruházni lombszívó-fúvó szerkezetet vásárolva, amely daráló funkcióval is el van látva. A száraz leveleket gyorsan egybe lehet fújni, aztán beszívni a zsákba, ahol már jelentősen tömörítve lesz, a prospektus szerint tizedére.
A bátyám szomszédjának meg van daráló, vagy szecskázógépe, ahol akár meg is tudja őröltetni, lisztté, vagy kicsit szemcsésebb darává, ekkor szemcsemérettől függően megint jelentős a tömörödés, ráadásul hallatlanul értékes így ez az anyag, gyorsan lebomlik földdel keverve akár komposztálni sem kell.
A bratyóm kalciumot tesz bele, van egy régi kávédarálója és az összegyűjtött tojáshéjakat darálja meg benne porrá, meg magnéziumot, amit keserűsó formájában vesz a patikában, elég olcsón, mert nem kell ezekből sok.
A pontos receptet sajnos nem ismerem, az adalékokat az öntözőkannába teszi, amelyből belocsolja.
Ha kifejezett célra használja, akkor belerak egy két kókusztéglát is, de ezt akár azonnal teheti a magas-ágyásba, vagy a virágos, veteményeskertbe, csak nem szabad megvárni, hogy a falevelek megázzanak, érdemes rendszeresen összegyűjteni őket.
Minél apróbb, annál hamarabb lebomlik, ez örök szabály és nem túl drága a lombszívó tíz- húszezer között lehet kapni házi célra megfelelőt, rengeteg fajta van, az elektromosok olcsóbbak, csak kell hozzájuk hosszabbító és akkor gyorsan össze lehet a lehulló leveleket szedni.
A nedveshez marad a gereblye, meg a lombseprű és azt már csak hagyományosan lehet komposztálni, ami sokkal hosszabb ideig tart, ráadásul forgatni is szükséges, de azzal is megéri bíbelődni. Kár ezt kidobni, vagy elégetni, sőt én még egy ágdarálót is javasolnék hozzá, a metszések után mindig egy csomó gally van, amiből a nagyobbakat külön lehet tenni bográcsozáshoz, a kisebbekből meg príma mulcsot lehet készíteni, amely zsákokban véve sokba kerülne és ez is lebomlik egy év alatt, nyoma sem lesz jövőre, csak a szemre, kézre nagyon kell vigyázni, védőszemüveg, kesztyű feltétlenül használandó ágdaráláskor.
Ne veszekedjetek, meg sértegessétek egymást légyszi, nem azért írtam ki a kérdést.
Gereblyézni szoktam, csak a tököm is tele van vele, hogy összegereblyézem, 2-3 nap múlva megint, aztán megint. Most hagytam még eddig, de kaptam beszólást, hogy már kellett volna.
Áramtól messze van, nem beruháznék lombfúvóba ami egész évben csak kihasználatlanul állna.
Amúgy mi is komposztáljuk.
Fűkaszálva van alatta, nem fűnyírózva.
Plusz rengeteg gally törik le róla, azokat folyamatosan szedem (most épp aktuális lesz, mert nagy szél van)
Most hullott le a nagy része, de még mindig van rajta.
Igaz, az idő se olyan, hogy össze lehetne gereblyézni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!