Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a neve ennek a virágnak?

Mi a neve ennek a virágnak?

Figyelt kérdés

[link]

Illetve mit tudni róla? Évelő? Mennyire fagyálló? Érdemes most kiültetni?



2021. szept. 12. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Porcsinrózsa (porcsinka, kukacvirág stb). Egynyári, de könnyű tőle magot fogni. Jövőre elveted és jó lesz.
2021. szept. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az 1-nek.

Ha nem cserépben van, hanem szabadföldben, akkor magától is esnek le magok, amik aztán kikelnek, ezért is hiszik sokan hogy évelő.

2021. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor kiültetem. Köszi
2021. szept. 12. 15:34
 4/11 anonim ***** válasza:

#3

Szerintem már ne ültesd ki, mert bár szabadföldi, de nincs hozzászokva és az éjszakák hidegek, feldobja a talpát. Inkább serkentsd virágzásra és szedj róla magot, amit jövő kora tavasszal szórj el!

2021. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet kint, akár kiültetve is, nem olyan hidegek azért még az éjszakák.

Csak mivel ez a hőséget szereti nagyon, hidegben meg összecsukódnak a szirmai, ezért érdemesebb cserépben tartani, mert oda tudod tenni, pl. ablakba, ahol sok meleget kap.

Lassan már leáldozik neki, a rövid nappalok miatt most már nem annyira a virágzásra koncentrál majd, hanem a meglévő magok beérlelésére.

2021. szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Már elültettem. Most virágzott csak ki amúgy egész nyáron semmi. Amúgy az eveloimet anno novemberben ültettem ki a cserepbol mind jól van hatalmasak lettek már mostanra
2021. szept. 12. 18:53
 7/11 A kérdező kommentje:
Vissza erre a virágra egész nyáron cserepben voltak kint most kiültetem. Tegyem vissza a cserepbe?
2021. szept. 12. 18:54
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyár elején szórtam magokat a földbe is de nem nőttek ki a cserepben is sokára csak
2021. szept. 12. 18:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom hogy kiültettem :(
2021. szept. 12. 18:56
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha már kiültetted, és napos helyre, akkor maradhatnak. Ha kelés után egyből kiülteted, full napra, mostanra már nagy virágzó bokrok lennének.

De az ellen nem lehet mit tenni, hogy ősz van, és pár nap múlva megszűnnek a nappali melegek, amire ennek szüksége lett volna. Jövőre időben fogj hozzá.

2021. szept. 13. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!