Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fűkasza damil adagolása....

Fűkasza damil adagolása. Mikor kell gyengéden a földhöz érinteni?

Figyelt kérdés
A kertünkben megnőtt a pará szóval édesanyámmal ügy döntöttünk, hogy megpróbáljuk a fűkaszával megoldani a problémát, de életemben elöszőr használok fűkaszát előtte permetezővel oldottuk meg a problémát. Azt olvastam, hogy néha a földhöz kell "verni" forgás közben a fűkasza fejét, hogy a damilnak megfelelő legyen a hosszúsága. A kérdésem annyi lenne, hogy mikor tudom, hogy a földhöz kell "verni", illetve, hogy mikor tudom, hogy müködött a "földhöz verés" (arra gondoltam, hogy mikor tudom, hogy most jó-e a damil), mert ennek nincs automatikus adagoloja.

#fűkasza #damil #damil adagolása
2021. szept. 1. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Onnan tudod, hogy mikor kell damilt engedni, hogy kisebb sugarú körben vág, illetve ha nem nyomod a gázt, leteszed egy kicsit, és akkor lelassul, így látod a méretét.
2021. szept. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűen amikor rövidebb lesz a damil akkor felpörgeted a fordulatot és a földhöz vered a fejet (nem ám "gyengéden érinted"!) és 3-4 cm-t kintebb enged. A védőburkolaton kell legyen egy penge ami levágja a felesleget, ha túl hosszúra engednéd.
2021. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy amikor már nem vág annyira, akkor elengedem a gázt, leteszem a fűre, hogy minél hamarabb lefékeződjön a fej, és akkor látom, hogy mennyire rövid a damil. Te is meglátod, hogy milyen hosszú, amikor épp eléri a határoló pengét, tehát amikor legjobban dolgozik, és ha ennél több centivel rövidebb, akkor kell földhöz ütni. Közben erősen pörgesd fel, mert a centrifugális erő húzza ki a damilt, és minél nagyobb a fordulat, annál erősebben. A földhöz ütés meg azért kell, mert ezzel összenyomsz egy rugót, és akkor egyet ugrik az a fogazott rész, ami odáig nem engedte kijjebb a damilt. Kitapasztalod, hogy mennyire kell földhöz ütni, hogy hatása legyen. Arra figyelj, hogy ne betonhoz üsd. Meg arra is, hogy amikor nagyon pörög, pont akkor üsd le, ne előbb, ne később. Mert többektől láttam már, hogy felpörgették állat módra, elengedték a gázt, és amikor már lassult, akkor verték földhöz úgy, hogy Kínában lengeni kezdtek a csillárok. A damil meg mégse jött...
2021. szept. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha ne betonhoz üssem akk mihez? A talajhiz?
2021. szept. 1. 16:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nem a betont nyírod tán? Legjobb a fűhöz, mert akkor csak benyomódik a rugó, de a műanyag fej nem károsodik a kemény felszíntől. Esetleg még sima földhöz is lehet, ha a fű túl puha egy túl erős rugóhoz. Vagy még az szokott lenni, hogy kicsit egymás alá tekerednek a szálak, és erő kell hozzá, hogy kimenjen a következő adag damil. Vagy még olyan is előfordul, főleg nagy hőségben és kemény munkánál, meg ócskább damilnál, hogy összeolvadnak a fejben a szálak, akkor aztán legfeljebb csak kézzel húzod ki, vagy szét is kell szedni a fejet. De többnyire elég szokott lenni, ha egy fűcsomóhoz ütöd, ahol éppen dolgozol.
2021. szept. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Már hozzá ütöttem a betonhoz szerencsétlent, sajnos nem tudtam, hogy elég egy fűcsomó is (még nem próbáltam ki, de az olvasottak alapján elég). Kicsit már vacakolt, remélem nem lett nagy baja. A végét már nem bírtam szét szedni, de majd este és holnap reggel megpróbálom. Mert ha nem bírom szétszedni akkor reménykedni kell abban, hogy eleg damil van benne. Hát sajnos ez van, buta voltam, nem tudtam. De most már ezt is tudom. Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2021. szept. 1. 18:38
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha rosszul van befűzve, akkor hiába csapdosod bármihez, nem fog menni. Mikor befűzted a damilt, ősszerakás után azonnal ellenőrizheted, hogy kézzel betudod e nyomni a gombot. Mert kézi erővel is simán be kell menjen. Ha nem, akkor ne is kezdj neki kaszálni, hanem fűzd újra.
2021. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1-2 betonhoz ütéstől nem lesz baja, legalábbis ha nem nagyon bóvli anyag, főleg ha nem nagy erővel ütötted. Viszont ha rendszeresen csinálod, akkor egyszerűen elkopik a műanyag.
2021. szept. 3. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!