Papír vagy homokszűrős medence keringető?
Én papírról váltottam homokszűrősre, illetve nem is homokkal, hanem üveggel üzemeltetem. Van rajta visszamosó funkció, amikor ki tudod nyomatni belőle a szűrőben összegyűlt trutyit. A levélfelfogó kosárkát kell ürítgetni, de a szűrőhöz nem kell nyúlnom. Ráadásul sokkal nagyobb teljesítményre képes, több vizet megforgat, így kisebb eséllyel veszíti el az ember a medence vizét, amikor valamikor elmarad a vegyszeradagolással, stb.
Mondjuk nekem most vegyszer sem kell, mert a sóbontós verziót vettem. Nyár elején ment másfél zsák só a medencébe, azóta a sóbontó állítja elő belőle a klórt. Igaz, a sóbontó cellákat már egyszer kellett ecetbe áztatnom, mert kirakódott rá a trutyi, de még így is lényegesen kevesebb a gond vele, mint a klórtablettás, papírszűrős medencével.
Ha van rá pénzed, mindenképp ruházz be egy ilyenre, mert megéri.
Köszi a homokról közben olvastam, hogy évente kell cserélni, illetve az üveg hogy nem sokkal drágább és akkor 3 évente. A sóbontónak még utánanézek.
Nagyobb teljesítményt nembiztos, hogy akarok mert vettem idén egy medencefűtést és ott azt írják, hogy Névleges vízáram 2 m3/h. A belga honlapon azt válaszolták, hogy ha 3m3/óra forgatóm van akkor le kell folytani, nem tettem meg és működik bár így is lassabb az áramlás, mivel maga a szerkezet lefolytja. De jó lenne ha valaki meg tudná mondani ezt is hogy mennyit bír el, mert a bolt nem tudja szintén. Vicces hogy árulnak valamit, de nem tudnak tanácsot adni, viszont egész jól melegít.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!