Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kút fúrás vagy esővíz gyűjtés...

Kút fúrás vagy esővíz gyűjtés inkább?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy veteményest, kb 50 négyzetméterest a kertbe, de sajnos nincs fúrt kutam, a csapvizet meg nem szeretném pocsékolni. Na mármost nem tudom érdemes lenne-e kutat ásni, mert méterenként 20 ezer nettó igencsak borsos. A másik opció az esővíz gyűjtés lenne. Elég nagy a tető, 120 négyzetméter, így 8-10 IBC tartállyal fognám fel az esővizet. Érdemes azért a kút fúrást is bevállalni vajon? Több millióm sajnos nincs erre, max fél millió, az meg erre biztos, hogy nem elég.
2021. júl. 16. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám az esővíz gyűjtést, de honnan szedsz te esővizet ilyen szárazságban,ami csak egyre rosszabb lesz, ahogy múlnak az évek? És pont akkor kell a folyamatos öntözés kell a növényeknek.

A 8-10 INC tartály, az 8-10 köbméter. Ha neked ennyi elég májustól szeptemberig, akkor vágj bele, ha nem zavar, hogy mint látvány kegyetlen ronda lesz.

Egy családi veteményesért viszont kiadni alaphangon 5-800ezret - különösen, ha szűkös a lóvé - enyhén szólva is luxus. (Villanyszámlát azért ne felejtsd!) Ennyiből egy életre el vagy látva professzionális zöldséggel.

2021. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Utolsó mondatnál mire célzol pontosan?
2021. júl. 17. 00:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kútfúrás. Akkor nincs az idegeskedés hogy miért nem esik az eső, mikor esik már
2021. júl. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Keress másik kútfúrót és fúrass egyet.
2021. júl. 17. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4. Van, aki olcsóbban csinálja, mint 25 ezer/méter? Mennyi lenne a reális? Amúgy Balaton-part déli oldala, már a Somogyi-dombság lábánál.
2021. júl. 17. 03:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen kút kell, és milyen mélységben. Biztos mondott tervet az illető, akivel beszéltél.

Ha egy egyszerű PVC-kút jó, mert van elérhető mélységben talajvíz, akkor ilyen az olcsóbb ár:

[link]

Bár ez neked távoli, csak az ár miatt írtam.

2021. júl. 17. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Off:


Én voltam olyan elmeroggyant, hogy késő ősszel kiástam egy kicsi kerti tavat esővízgyűjtésre, illetve a későbbi öntözésre. (azért ez a rossz időzítés, mert ekkor, illetve ez után esik errefelé a legtöbb csapadék, így ilyenkor van mit felfogni)

Nekem kb. 100 nm. tetőfelületről gyűlt az esővíz a tóba, és két hónap volt, míg teljesen feltöltődött a vízzel. (Egy nagyon igénytelen számítás szerint 10 m3 víz fér bele)

A probléma nálam ott kezdődik, hogy a kivitelezés iszonyú ízléstelen, egy magára valamit is adó tótulajdonos lehurrogna érte. Gondolok itt arra, hogy nincs tószűrő, nincs keringetőszivattyú, nincs levegőztető, sem UV-s algairtó, sőt semmilyen algairtót nem használok, és nem avatkozok közbe (tehát nincs karbantartva sehogy, annyit piszkítottam csak bele, hogy tettem bele békalencsét és békatutajt)

Eddigi tapasztalataim szerint nem nyúltam mellé, mivel nem algásodik, és a várt szúnyoginvázió sem jelentkezett, viszont beköltözött a hátonúszó poloska, csíbor, madarak naponta többször is látogatják, illetve tele van ebihalakkal, ami utóbbiak már kizabálták a békalencsét. Összességében nagyon természetesnek hat, az már más kérdés, hogy másnak jobban tetszik a kevésbé természetes vízfelület, és mivel csak az esővíz táplálja, egy-egy aszályos időszak megviseli a vízszintet a párolgás és locsolás miatt.

2021. júl. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!