Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az Amistart keverhetem valamel...

Az Amistart keverhetem valamelyik réztartalmú szerrel?

Figyelt kérdés

2021. júl. 14. 14:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Az Index fórumán azt olvasom valaki hozzászólásában: réz helyett mehet bele az Amistar. Nem így gondoltam, de ha valaki megerősíti, elhiszem.
2021. júl. 14. 21:10
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, hogy réz helyett Amistar. Mibe? Mondjuk, szőlőre mindkettő jó peronoszpóra ellen. Az Amistar a már elkezdődött betegséget is megfogja, mert felszívódó.

Szerintem keverhetőek, de ha senki nem tud biztosat mondani, próbáld ki. Átlátszó edénybe tegyél egy kis vizet, bele annyit a rézből, hogy még átlátszó maradjon a keverék. Egy másik edényben kevés vízzel keverj kevés Amistart, elég nehezen keveredik, kell neki egy kis rázogatás. Aztán ha már mindkettő egynemű, akkor öntsd át azt is az átlátszó edénybe. Ha kis összefüggő részek lesznek a keverékben, tehát kicsapódás látható, akkor nem jó. Ha továbbra is teljesen sima, tiszta marad a keverék, akkor jó.

2021. júl. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én sem értettem, nem azt tudja egyik, amit a másik. Végül Thiovitet raktam bele a rezistencia kialakulását késleltetni, meg az atkagyérítő hatását kihasználni.

Köszönöm szépen a tanácsokat.

2021. júl. 16. 08:27
 4/8 anonim ***** válasza:

A Thiovit az más célra szolgál, mint az említett kettő. A lisztharmatjellegű gombák ellen való. Nem minden növényre, pl. szőlők közül is az Othello meg még egy pár direkttermő kénérzékeny. Rezisztenciatörésre nem jó a kén, éppen azért, mert más betegségekre való.

De rézre nem alakul ki rezisztencia, az egy sima sejtméreg, ami mindenképpen szétégeti az egyszerűbb gombákat.

2021. júl. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amilyen ostoba vagyok, azt hittem bármelyik kontakt szer csökkenti a rezisztencia kialakulását. Hogy milyen logika mentén, ne kérdezd. Akkor most azt mondom, hogy Thiovitot tettem hozzá, mert nem bízom az Amistar lisztharmat-elleni hatásosságában, ami leginkább a kabakosokat fenyegeti, és külső védelmet is akartam nyújtani. :)
2021. júl. 16. 11:31
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt továbbra sem tudom, mikor adjam a kontakt szert. A felszívódóval együtt, vagy a köztes időben. De ha tömbben adom, ahogy javasolják, akkor a kontaktra mikor kerül sor. Gondolom, a tömb utáni védekezésben.
2021. júl. 16. 11:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Én vennék Topas-t, az direkt lisztharmat ellen való. Évente csak pár alkalommal kell permetezni (ha kell egyáltalán), amikor már látod a betegség jeleit, meg fogja állítani. A rezisztenciával meg nem kell törődni. Majd jövőre másféle szert veszel, és kész.
2021. júl. 17. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van is, de ódzkodom a használatától. Ha kontakt szerrel meg lehet oldani(igaz, nemigen), akkor inkább azzal vagy tejjel.
2021. júl. 17. 05:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!