Ültetéskor orgona csemetét nem metszettem se a tetejét se a gyökerét vissza csak földlabdásan elültettem. Nem akar kiszáradni de nőni se nagyon akar. Mit ajánlanátok?
imádkozást...
nálam a sok éves orgonák is kiszáradtak idén... nem értem ezt az évet :D
Ha nem száradt el, akkor nincs különösebb gond, úgy tűnik, megfogant. Természetes, hogy rögtön átültetés után nem növekedik, mert először a gyökérzetét fejleszti jó pár hétig, de aztán intenzív növekedésbe kezd majd.
Vannak a gyökeresedést segítő módszerek, én más növények esetén szoktam bazaltport szórni az ültetőgödör aljába, vagy a tövébe is lehet később, a víz valamennyire bemossa a port, de létezik a Radix-M gyökérkondicionáló készítmény is, amellyel esetleg gyorsítani lehet a gyökeresedés folyamatát.
Ha nem akarsz ilyeneket alkalmazni, akkor várj türelemmel és gondozd a kis növényt, meg fog nőni, csak idő kérdése.
Köszönöm a válaszokat!
Beöntöztem persze rendszeresen ránézek néha rakok a vízbe egy kis műtrágyát is,
Kapott éret istálló trágyát ültetéskor. Jó nagy kockába felpuhítottam a földet is.
Igen jó az 5-ös kommentelő. Én is erre gondoltam a gyökérzet fejlődik először.
Van ez a radix porom, de nem láttam még hatását próbálkoztam vele más növényeken. De orgona locsolóvizébe még nem tettem.
Szerintetek jól tettem a tetejéből nem vágtam vissza? (zöld volt a bokor tehát volt nedvkeringés, így nem bántottam.
Jól tetted, hogy nem próbálkoztál metszéssel, ráérsz majd a télen ezzel foglalkozni.
A radixot a gyökerek tövébe kell szórni, nem az öntözővízbe. Paradicsom és paprika esetén én végeztem kontrollvizsgálatot és igazoltam a pozitív hatását, de más növényre nem és orgonát sem ültettem még személyesen, csak a nagyapámmal együtt még kisfiú koromban, illetve pontosabban ő ültette.
Azzal is pont ez volt, viszonylag hosszú ideig semmit nem nőtt, aztán viszont rendesen megindult, gondolom most is ez van nálad is, szóval türelem, a lényeg, hogy nem száradt el, most már valószínűleg csodálatos orgonád lesz.
Pont rosszul tetted. A gyökereket nem lett volna szabad bántani, ehelyett a hajtásokat kellett volna erősen visszavágni, megritkítani. Nem megcsípdesni. Mivel a gyökerek csak kevés föld feletti részt tudnak életben tartani, hiszen a földlabda kb. olyan, mint egy cserép, gyorsan elfogy belőle a víz, tápanyag, kifelé meg csak a nyár folyamán fejlődik valamennyi (nem túl sok) gyökér.
Az orgona amúgy nem egész évben nő folyamatosan, mint egy paprika, hiszen fás szárú növény. Tavasszal nő, aztán év közben már csak visszavágás, sérülés esetén fog különösebb növekedésbe. Vagy akkor se. Most már csak próbáld életben tartani, ne tápozd agyon, csak vízzel öntözd, és tavasszal meg fog indulni, amikor eljön az orgona hajtási ideje.
a gyökereztető hormont dugványoknál használjuk, nem kifejlett növényeknél.
a gyökércsipkedés jó volt, főleg ha már körbenőtte a konténert. segíti a gyökerek elágazását. viszont ilyenkor a zöldrészből is vissza kell venni. a növény magának kiegyensúlyozza, mennyi zöldtömeghez mennyi gyökér kell, hogy rendesen el tudja látni. te levettél a gyökérből, így a zöld került túlsúlyba. de azt írod, vegetál, tehát nem pusztul, úgyhogy én nem aggódnék. locsold és tápozd, ahogy eddig is.
Én simán visszavágom év közben is az orgonát.
Ha vegetál akkor én visszavágnék a zöldből, hogy segítsem az életben maradását.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!