Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dél-délnyugati fekvésű erkélyr...

Dél-délnyugati fekvésű erkélyre az erkély előtt húzódó balkonláda szerű részre milyen virágokat tennétek?

Figyelt kérdés

Úgy kell elképzelni, hogy ha felnézel az erkélyen alul van egy betonrész, amiben van föld és oda lehetne tenni. 11 cm a szélessége a balkonláda szerűnek, tehát elég picike, a hossza olyan másfél-két méter. Abszolút nem értek a virágokhoz bevallom..


Szempontok:

- bírja a hőt,

- bírja a strapát, könnyű kezelhetőség

- rovarriasztó nem ártana

- nem rossz, ha van illata és szép


Köszi előre is.


2021. jún. 17. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
A muskátlik bírják az erős napot - csak sokat kell öntözni!
2021. jún. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Muskátlit, petúniát, büdöskét és kakassarkantyút/szúnyogriasztót.

Utóbbi ilyen:

[link]

2021. jún. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ezeket lehet együtt ültetni? Hogy célszerű? Nekem tetszik, ha többféle virág van, mittudomén külső részén mondjuk X virág, belül muskátli, ilyet lehet?
2021. jún. 17. 11:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk muskátli - mézvirág - Bacopa van vegyesen ültetve.
2021. jún. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok


Igen, lehet együtt ültetni.

A legmagasabbat (a muskátlit) ültesd középre, jobbról-balról 1-1 büdöske, majd jobbról-balról 1-1 szúnyogriasztó, utána jobbról-balról 1-1 petúnia

2021. jún. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok és folytatom.


A növényeket 10-15 cm-re ültesd egymástól, mert mindegyik bokrosodik.

A petúniák után zárhatod ismét 1-1 büdöske és zárhatod szúnyogriasztóval a széleken és ezekkel nagyjából ki is van a 2 métered.

2021. jún. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kukacvirág.
2021. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van legalább valami mélysége annak a dolognak? Mert a 11 cm szélesség az nem valami bizalomgerjesztő. Ha a mélysége is ilyesmi, az szinte mindent kizár.

Kivéve kukacvirág és a mindenféle kövirózsa, esetleg télálló kaktusz (Opuntia főleg), ha nem könyököl rájuk valaki. Meg még a további pozsgások.

2021. jún. 18. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen van mélysége, illetve más erkélyeken látok virágokat :), szerintem a legtöbb muskátli, csak kíváncsi voltam van-e valami más alternatíva, esetleg keverni őket :)
2021. jún. 18. 07:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!