Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vadszedret mivel lehetne...

Vadszedret mivel lehetne véglegesen kiirtani?

Figyelt kérdés
Tavaly levágtam, amennyire tudtam kihúzgáltam a gyökerét. Idén megint mindent ellep. Azon a részen egy árok határolja a kertet, a másik oldala már a vasúté, ott nincs karbantartva, kész őserdő van. Van valami gyomirtó amivel legalább kordában tudom tartani? Van ott néhány dísz bokrom is, amiket nem szeretnék kiirtani.
2021. máj. 2. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

glifozáttal fújd le.


A málna, szeder, stb. föld alatti gyökérsarjakkal terjed. CSak olyan szer tuti, ami a levélen át felszívódva végigmegy a növényen, és ezzel a láthatatlan részeket is elpusztítja.

2021. máj. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Akár egyetlen tőről, akár többről hajt ki (ne alkalmazz vegyszert, mert nem tudod milyen messze lesz érezhető a hatása), akkor vagy tőben levágni és az új hajtásokat azonnal letörni, vagy a kerítésed mentén ásni egy keskeny árkot (olyan mélyet, amilyen mélyen vannak a gyökerei + 5-8 cm) és ebbe a keskeny árokba eternit, műanyag stb. lapokat állva elhelyezni, hogy a gyökerek ne tudjanak átbújni a kertedbe. A talaj fölött elég, ha csak pár centinyit emelkednek is ki, de főleg lent menjen elég mélyre.
2021. máj. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A glifozátnak csak arra terjed ki a hatása, amire konkrétan rákerül. Talajt érve hatását veszti, 5 perc múlva lehet akár palántázni is a lepermetezett földbe. Nem kell drágát venni, mind ugyanazt tudja, 2000 körül már adnak egy litert. Úgy menj a boltba, hogy a legolcsóbb glifozátot kéred.

Viszont a bokraidat is kiviszi, ha rájuk fújja a szél. Tehát csak úgy permetezhetsz ott, ha mondjuk veszel a festékboltban takarófóliát, és a földtől 1 m magasságig körben becsomagolod a bokrokat. Vagy ha vannak pl. nagy kartonjaid, akkor körben odatámogatod a bokorhoz, permetezel, aztán meg viszed a következő bokorhoz. És szeles időben ne csináld.

A szedret nem könnyű kiirtani, a nagyon erős gyökere miatt. Várj még legalább egy hónapot, hogy sok levél legyen, ami felveszi a szert. Akkor keverj valami jó tömény szert, én az ilyesmire 5 %-osat szoktam, hogy elsőre kivigye, ne kelljen egész évben ezzel szórakozni. Tenni kell hozzá tapadásfokozót is.

2021. máj. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
én felásattam a picsába az egészet egy melóssal, nem bírtam már a küzködést tovább. Markológéppel 100 ezer volt a 600 négyzetméteres telken.
2021. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gyomirtóval max. 4000 lett volna. Simán kiviszi a glifozát, csináltam én is, mikor a telek szélére bejött.
2021. máj. 4. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Glifozátot fogok venni, jelen helyzetben a felásás se fizikailag, se anyagilag nem fér bele a keretbe. Kartonlapot tudok kérni, lefújni meg majd csak 1-2 múlva tudom leghamarabb. Még egyszer köszi!
2021. máj. 4. 07:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Más dolog, hogy fizikailag most nem menne az árokásás, de - dacára annak, hogy nullára értékeltek - az általam ajánlott megoldásnál nincs jobb. Vegyszermentes, és ha a gyökérzóna alatt megakadályozod, hogy a gyökerek a "kerítéslapok" alatt átbújjanak hozzád, akkor örök nyugalmad lesz.

Persze, más dolog, ha egy drótkerítésen átlóg egy hajtása hozzád, ahol a talajt érve gyökeret ereszt. Ezt bizony meg kell akadályozni, lemetszéssel.

2021. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem azért pontoztak le, mert nem érted a problémát. Nem megakadályozni kell, hogy elterjedjen, hanem már elborított mindent nála, ezzel kell valamit kezdeni.
2021. máj. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pardon, a 8.-nak igaza van. Figyelmetlen voltam.
2021. máj. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!