Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dionaea muscipula (Vénusz...

Dionaea muscipula (Vénusz légycsapója) nevű növényem kezd feketedni nem csak a csapda. Mit kellene csinálni vele, hogy helyre jöjjön?

Figyelt kérdés

Napos helyen van.

Esővízzel locsolom.

Mivel mocsaras élőhelyet nem tudok teremteni a növénynek ezért esővízzel teli tálcába teszem.


2010. aug. 22. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam is így kezdődött, először csak feketedett, aztán teljesen elrohadt az egész. Pedig esővízzel locsoltam én is. Azt mondta az eladó, hogy elég ritkán maradnak meg ezek a növények. Ennél többet sajnos nem tudsz tenni.
2010. aug. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 G3C1 válasza:
egyszerűen nem jó neki ez a környezet! az enyém kb egy évet élt.. én a radiátor fölött tartottam, mindig volt neki sok esővize, és jó volt így a páratartalom is.. aztán hagytam hogy kivirágozzon, és elszáradt(kíváncsiság...) a virágzás után többnyire elszárad, és ha feketedik, az azért van, mert vagy adtál neki rovart, vagy birizgáltad, és sokszor csapódott be ;)
2012. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 G3C1 válasza:
amúgy még akkor marad meg sokáig, ha terráriumba teszed, és esetleg teszel bele élő legyet, hogy megdolgozhasson a kajáért.. de ha ilyen, természetes közegben van, akkor nem fog leszáradni a csapója sem, és nem döglik meg.. ha szereted az állatokat is, akkor berakhatnál valami hüllőt, pl gekkót vagy ilyesmit.. az nem zavar sok vizet :P
2012. márc. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Látom, hogy elég régi a kérdés, de hátha még jól jön másnak.

Nekem az eladó azt mondta, hogy ne ijedjek meg ha elfeketedik az egész télre (ősszel vettem) mert ez ilyen..Hagyjam, várjam meg, tavaszra rendbe jöhet. Nem tudom, hogy igaz-e mert végül nem feketedett el, nagyon hosszú levélnyelei vannak, szinte csapója nincs is(nem fejlődnek ki elég nagyra), de gyanítom, hogy ez a sok fény miatt! Kiderül..

2013. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Előző vagyok

elfeketedett...elpusztult..

2013. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Stronghalls válasza:
GYORSAN VÁGD LE A FERTŐZÖTT RÉSZ HA MÉG NEM KÉSŐ!!!!AZ ENY3M IS ÍGY HALT EL MAJDNEM DE MÉG IDŐBEN LEVÁGTAM A FERTŐZÖTT RÉAZT ÉS MÉG MINDIG ÉLI BOLDOG ÉLETÉT. JA 3S NE ETETSD MERT Ő MEGFOGJA MAGÁNAK A KAJÁT ÉS AKÁR FÉL ÉVIG IS ELÉL KAJA NÉLKÜL. MAX. HAVI EGY BOGÁR.( NE LEGYEN AKKORA MINT A SZÁJ 3S NE LEGYEN KITINES PÁNCÉLJA)
2016. okt. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Stronghalls válasza:
Ja 2010 ok már késő XD
2016. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!