Kezdőoldal » Otthon » Kert » Van valakinek vénusz légycsapója?

Van valakinek vénusz légycsapója?

Figyelt kérdés

én most kaptam, és szeretnék vele jól bánni, de neten eléggé ellentmondásos dolgokat olvastam róla. ha van ilyen növényetek akkor írjátok le kérlek a tapasztalatokat.

ti adtok neki kaját, vagy hagyjátok hogy magától kapja el? tényleg csak forralt vízzel lehet öntözni? a virágát tényleg le kell vágni? télen kell "etetni" vagy lemegy alfába? folyamatosan vízben kell állnia? hogyan csináltok neki párát? fürdőszobában van?


2011. máj. 28. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
dolgoztam virágboltban egy ideig, ott így csináltuk: világos helyre volt téve, de nem sütötte a nap. Mindennap locsoltuk, de nem sok vízzel, csak hogy mindig nedves legyen a föld, sima csapvízzel, de felénk viszonylag jó minőségű a víz. Ha szénsavmentes ásványvízzel locsolod, az is tökéletes. Ott ugye párás volt a levegő, mert sok növény vette körül, és azok is párologtatnak. Ha otthon tudsz köré csinálni ilyen "dzsungelt", az jó. Nem etettük soha, mert nincs szüksége feltétlenül a rovarokra. A virágot egyszer esetleg rajtahagyhatod, hogy megnézd, milyen, de tényleg jobb, ha kivágod. A teleltetésről fogalmam nincs.
2011. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. Ha sokmindent olvasol róla, próbálj egy aranyközéputat találni, a növény úgyis jelezni fogja, ha nem jó neki.
2011. máj. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2011. máj. 28. 23:35
 4/5 anonim válasza:
Nem télálló, és nem szabad etetni!
2011. jún. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
unokatesomnak van/volt, 1 ideig bennvolt a szobaban,es ok nem etettek : )
2011. jún. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!