Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan lehet egy fát "tönkre...

Hogyan lehet egy fát "tönkre tenni"?

Figyelt kérdés

Senki felé nincs rossz szándékom, csak szimplán érdekel.

Például bevágni egy darabig a törzsét, hogy majd egy erősebb szél kidöntse, vagy most ebben a nagyon hideg időben belefúrni a törzsébe és vizet fecskendezni belé, majd ahogy megfagy az szétrepeszti a törzsét?

Vagy ti milyen módszereket ismertek?



2021. febr. 13. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz, az veszélyes.

Rádönti a szél valakire, kész a baj.


Legegyszerűbb a láncfűrész.


Az invazív fákat úgy ölik meg az erdészetek, hogy lyukakat fúrnak a fába, a lyukba tömény glifozátot nyomnak, a lyukat sziloplaszttal betömik.

A fa keringésébe bekerül a glifozát, 2 hét múlva vége.


Útban van a szomszéd fája?

2021. febr. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első lépés: kivágod

Második lépés: 10-es fúróval lyukakat fúrsz a tönkbe és glifozátot öntesz bele. Akácot, ecetfát csak így lehet elintézni, mert ha csak szimplán kivágod, két tucat új hajtást hoz.

2021. febr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fsms ***** válasza:
Nem értem a kérdést minek tönkre tenni. Sajnos maguktól is pusztulnak, pont az őshonos fajok, tölgy etc.
2021. febr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Sok fának elég, ha körben kivágsz egy kétcentis csíkot.
2021. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Nagyapám szerint ha gázolajjal meglocsolod akkor elszárad. Fogalmam sincs mennyire igaz, sosem próbáltam
2021. febr. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#3 Sajnos igen, maguktól pusztulnak némely fajok. Felénk például a Duna mentén a fűzfák száradnak ki sorba.
2021. febr. 13. 19:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!