Biogyümi (vegyszermentes) termesztéshez aki ért, leírná, hogyan oldja meg?
Vegyszermentes zöldségtermesztés kapcsán többféle móddszerről értesültem már, de gyümölcsöknél milyen megoldási módok léteznek? Valami rémlik, hogy gyógynövényes lemosás, talán...
A téma kapcsán biodinnye és bioszőlő termesztése is érdekel, elméletben. Mármint nekem most csak elmélet kell, olyanoktól, akiknek erről gyakorlati tapasztalatuk is van.
Persze mindenféle gyümi kapcsán érdekel (főleg alma, őszibarack, kajszibarack, szilva, körte, cseresznye, meggy, satöbbi).
a kobakos virágúaknál a leggyakoribb probléma a lisztharmat ennek a bio módszere ha savasítod a környezetét ezért szokták a tejes (tejsav) lemosást javasolni de szinte bári ilyen jó rá
illetve még az elszáradt levelek levágásával lehet a párás környezetet csökkenteni ami kedvez a gombáknak
Lemosópermetezéshez jó a káliszappan .
Gombák levéltetű ellen jó tej keserű só víz keveréke vagy rézgálic
Hangyák ellen őrölt fahéj fa köré szórva.
Krumplibogára levéltetűre is jó a fahamu gipsz keveréke
Lisztharmatra spórás dolgokra rézgálic vagy áztatott dió levél leve
Lombtrágya helyet áztatott csalán lé .
A káliszappan és a rézgálic környezetbarátak, belátható időn belül lebomlanak, nem mérgezik a környezetet?
Köszönöm a válaszokat, jöhet még. :)
Álj, álj, álj. Ezek mind vegyszerek! Most akkor vegyszermentesezünk, vagy mi?
Viccet félretéve, nyugodtan használhatod a bolti permetezező szereket, amíg betartod a felhasználás szabályait, teljesen biztonságosak. Kb. hamarabb fogsz megfulladni a szilvamagtól, mint bármiben megbetegedni a vegyszerek következtében.
Igaza van az előző válaszolónak. Ez a vegyszermentes termelés műbalhé, egy iparág alapult az ijesztgetésre. A dezodorok, mosó- és mosogatószerek, légfrissítők, szúnyogriasztók, stb. veszélyessége nagyjából olyan, vagy durvább, mint a szabadforgalmú növényvédőszerek átlaga. De ezekkel az említett szerekkel közvetlenül érintkezel, lélegzed be őket, a permetszerek meg legalább 99,9 %-ban vagy még jobban lebomlanak, mire megeszed az adott terményt.
A biotermelésben elismerten használható réz az nem bomlik le, esetleg más rézvegyületté alakul, a talajban és az emberi szervezetben is nehézfémként viselkedik, felhalmozódik. A rézgálic egy sejtméreg, ezért is öli meg a gombákat. Mivel nem bomlik le, csak lemosódik vagy felhígul, ezért egyes növények esetében sokkal hosszabb a várakozási ideje, mint a gyors, pár napos lebomlású szintetikus szereknek. A szabadforgalmú növényvédőszerek közül kb. ebből elég a legkevesebb, hogy feldobd a bakancsot, az LD50 értéke 500 alatt van. Egyszerűen azért szabad megenni, mert kevés fér rá pl. egy paradicsomra.
Attól, hogy valami természetes anyag, ez még nem jelenti azt, hogy nem mérgező. Az arzén is természetes anyag. De a növénylevek is azért hatnak permetszerként, mert mérget tartalmaznak a célszervezet számára.
Itt a réz szennyező hatásairól is írnak:
Előkerültek a nem tudás bajnokai most szegény réz került elő a kalapból amig volt rézalapú permetezés nem volt ismert a csontritkulás és allergiás betegségek.
Mióta elkerültek a (mindenható) permetlevek azóta egyre újabb nyavalyák győtrik az emberek világát .
Már a Római időkben csináltak olyat hogy tiszta vízbe réz, arany, ezüst pénzt tettek és azt a vizet iszogatták . Ma is van forgalomban a neve arany, ezüst, réz kolloid .
Persze a (mindenható) permet leveket el kell adni .
Lassan már colát is csinálnak belőlük ?
Igazad van 8-as de mindezt akkor tették mikor szebbnek akartak látszani és nem a helyén módján használták ezeket a szereket a rézgálic belső használatra ajánlják nem kűlsőleg.
Ez ma is megállja a helyét ugyan olyan mintha a bolti vegyszert valaki magára kenné szemfesték gyanánt vagy valami másnak .
Szarról jut eszembe ez meg van ha már annyira szarozzunk .
"a bolti vegyszert valaki magára kenné szemfesték gyanánt vagy valami másnak"
Az a helyzet, hogy sajnos pontosan vegyszert használ a többség szemfestéknek, arcfestéknek. Nem beszélve, hogy sok ilyent állatkísérletes tesztelésnek tesznek ki, sajnos.
Nem beszélve, hogy pl jómagam amióta csalántea+egy kevés szódabikarbóna keverékkel mosok hajat, erősebbek a hajhagymáim, és csodálatos testi érzetet az, a fejbőrömnek olyan jó érzést ad, mimnt egy kiadós masszás. Felszabadulnak a hajhagymák tőle.
A bolti samponok általában oly módon okoznak hajhullást, mint a mezőgazdaságban a gyom elfojtó fóliák, csak ez esetben a hajhagymákat fojtják el.
A hajsampon is csak egy példa a sok közül, hogy a drága boltiak nagy része ártalmas, míg léteznek olcsó, és egyben egészséges házi megoldások. Nyilván nem a régi korok tévedéseire gondolok mint ólom és higany, hanem a végiggondolt, és valóban egészséges kímélőkre, ami legalább annyira jelen volt az ókori kultúrákban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!