Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen fákat érdemes leginkább...

Milyen fákat érdemes leginkább ültetni ház elé előkertbe, vagy ház mögötti nagy kertbe, vagy a járda mellé?

Figyelt kérdés
Gyümölcsfa is jó, de nem gyümölcs is emellett, mert ha mind gyümölcs akkor sokat kell szedni. Olyat amit lehet házilagosan metszeni, és természetes, nem kell túlságosan gondozni. Vagy ez Magyarországon belül is területenként változik, hol melyik fa érzi jól magát?

2020. aug. 10. 12:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak nyárfát ne ültess, mert nagyon megbánod a szöszök miatt.

Anno faluhelyen szilvafát szoktak ültetni.

(A szilvából meg pályinkát és/vagy jófajta lekvárt főzni a kemencében.)

2020. aug. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen nézz utána, hogy mekkorára nőnek a kiválasztott fák.

Ha csak egyméteres "sávod" van, akkor tutira ne hársfát vagy platánt ültess...

2020. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mekkora a ház mögötti nagy kert?


Ha jó nagy, akkor érdemes egy diófát ültetni oda, ahol később majd az árnyékában hűsölhettek. :)

2020. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kb 10 méter széles helyek vannak, és a ház mellé se lenne jó közvetlen a gyökérzet miatt. Nem olyan nagy kert.
2020. aug. 10. 13:36
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak az előkertnél azért nagyobb :)
2020. aug. 10. 13:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Utcára csak örökzöldeket ültess, (színben, formában, magasságban végtelen a választék)

[link]

mert a többi nagyon szemetel és téged fognak cseszegetni miatta, ha koszos a járda. Ugyanez vonatkozik a gyümölcsfákra is, utcára a mai világban nem érdemes, mert te dolgozol vele, más meg leszedi és neked marad a szeméttakarítás meg a megtépázott fa.

A házhoz közel ne ültess fát, mert a gyökere rongál, a lombja eldugítja az ereszt. A kert további részébe viszont azt tegyél ami neked tetszik, csak előtte tájékozódj a talajról (homokos, agyagos, stb) és az annak megfelelő fát válaszd!

2020. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mindentudó99 ***** válasza:
32%
Nemtudom szilvát dicsérik hogy elég gondozásmentes. Finom gyümölcse van. Én is ültettem kipróbàlom. Árnyék miatt kínai csárszárfa is mehet elfér a tíz méterben.
2020. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szomszédunknak van egy császárfája...nem tudom, hány éves lehet, de a diófánknál nagyobb és terebélyesebb; és annak ellenére, hogy kb 10 méterre van a kerítésünktől, a mi területünkre is átjönnek a hajtásai.

Az előkertembe én sem szeretnék nagy gyökerű, árnyékoló fákat, a japán juharon gondolkozom, van olyan változata is, ami 2 méternél nem nő nagyobbra.

Nemrég láttam egy öreg, kb. 5 méteres tarkalevelű japán fűzfát, gyönyörű volt. Maximum 5-6 méteresre nőnek meg, nagyon mutatósak,mondjuk utcára nem valók a sok kis apró levél szemetelése miatt.

2020. aug. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
bitófát, az nem szemetel sokat
2020. aug. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!