Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szerintetek mit ültessek?

Szerintetek mit ültessek?

Figyelt kérdés

Szeretném az egész kertet jövőre egy fajta növénnyel be ültetni de locsolni csak nagyon ritkán tudnám akkor is kevés vízzel úgy hogy valami olyan kellene aminek elég az eső.

Kukoricára gondoltam eddig de ahhoz kevés egy kert. Szerintetek?



2020. júl. 21. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Burgonya, hagyma.
2020. júl. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Burgonyát már próbáltam víz nélkül elég kevés gumót hoz

Hagymán elgondolkozok köszi.

2020. júl. 21. 17:29
 3/15 anonim ***** válasza:
A burgonya nagyon is ví igényes.
2020. júl. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Zöldborsó, spenót, zöldbab, cékla. Ezek közül a zöldborsót ajánlanám, nagyon szapora és a piacon nagyon drága. Tavasztől késő őszig folyamatosan ültetheted és szedhezed! Nem kell neki sok víz.
2020. júl. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat a zöldborsó, zöldbab jó ötlet
2020. júl. 22. 13:45
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Persze, jó ötlet, ha vannak rabszolgáid, akik leszednek egy kertre valót. Attól eltekintve, hogy eladni nem nagyon tudsz ekkora mennyiséget.

De különben, mekkora kertről beszélünk?

A hagymák megnőnek öntözés nélkül, én is öntözés nélkül termelem eladásra. Némi öntözés persze javára válik. Azt el tudod tárolni, nem kell egyből másnap eladni, mint pl. a borsót.

2020. júl. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Rabszolgák meg minden. Azt sem tudod mekkora kertje van, lehet hogy 100m2.Én 2400m2-en termelek már 30 éve,rengeteg mindent, egyedül. Egyedül vetek, egyedül gondozom, öntözöm, le szedem eladom. Mellette még van 150db tojótyúkom, azokat is ellátom. Nagyon ért itt mindenki mindenhez.
2020. júl. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell nagyképűsködni, én is ugyanezt csinálom, csak másfélszer ekkora területen. (Bár tyúkok nélkül.)

A kérdés alapján nem úgy tűnik, hogy csak 100 m2 lenne. És ha csak mondjuk 300 m2, zöldborsóból az se egy kis munka egyszerre leszedni. Eladni is csak nagybanin lehet ennyit, féláron. Nem beszélve arról (ami valószínűbb), hogy inkább ilyen 1000 m2-es féle kert lehet szerintem. (De majd megmondja a kérdező.)

Amúgy nagyon kétlem, hogy tényleg értenél hozzá, ha szerinted nyáron lehet zöldborsót termelni.

2020. júl. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
35%
Te nagyon érthetsz hozzá ha szerinted nem. Már márciusban el szoktam vetni és onnantól 2 hetente szakaszosan vetem egész október, novemberig. Nulla vagy!!
2020. júl. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nem nagyképűsködtem,és ne mi ketten vesszün már össze. Én el hiszem neked hogy mezőgazdasággal foglalkozol, miért ne hinném? MmmmMax
2020. júl. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!