Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan érdemes rózsabokrot...

Hogyan érdemes rózsabokrot metszeni alapszinten?

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő vagyok, egyelőre nulla metszési ismerettel. Se gyakorlatom, se elméleti ismeretem. Annyit szeretnék kérni, hogy engem -aki totál kezdő vagyok- épp csak annyiból eligazítsatok, hogy nagy hibát ne kövessek el, és még mindig jobb állapotban lehessen a rózsabokrom, mintha hozzá se nyúlnék, illetőleg mintha hibásan metszeném / túlmetszeném.


Szóval egy körülbelüli, "egyszerűsített középutat" ajánljatok légyszi.


A kérdéses rózsabokor immár a tulajdonom, és fogalmam sincs, hogyan bánt vele a korábbi tulaj. Szemrevételezésből se tudom, hogy milyen az állapota, mit kell rajta korrigálni.


Ha muszáj, le is fotózhatom az aktuális állapotát, de az csak egy héten belül kivitelezhető, nem tudom előre, mikor, lehet, hogy 2-3 nap múlva már.



2020. márc. 30. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nem tudom jó e a link, de én ezek alapján metszem. Igaz nekem ehhez hasonló rozsám van.

2020. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnéztem, de ez már középhaladóknak van. Ha valaki összegyűjtené a néhány, legfontosabb alapszabályt a rózsabokor metszéshez, megköszönöm. Pl hol ne vágjam semmiképp, hol vághatom biztosan (azon felül, amely elhalt ág/gally) stb.
2020. márc. 30. 19:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Hagyj meg alulról 5 rügyet.A rózsának nem árt,ha jól visszametszed.
2020. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Értem. Ha csak erre ügyelek, nagy baj nem lehet? És viszonylag dús lesz, szépen fog nőni? (Szerintem egy kisebb bokorról van szó egyébként, olyan egy-másfél méter széles, és kb két méter magas jelenleg.)
2020. márc. 30. 20:04
 5/10 anonim ***** válasza:
Én már februárban megmetszettem.Ha meg majd nyílni fognak nálad,elvirágzás utan vágd le az elnyíltakat,akkor utána is hozza a virágokat.
2020. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tanácsokat. :) Amúgy nem késő most, március végén se a visszametszés?
2020. márc. 30. 20:25
 7/10 anonim ***** válasza:
A beteg,száraz, gombátol foltos, fagyástól fekete részeket is távolítsd el. Ahogy előttem irták visszametszéssel még fiatalítod is a rózsát. Szerintem nem késő még metszeni.
2020. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. márc. 30. 22:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát azért egyáltalán nem mindegy, hogy tea-, polyantha, vagy futórózsáról beszélünk. Nagyon különbözően kell metszeni.

Vagy két értékelhető fotó nem ártana, közelebbről és az egész növényről egyben. Legalább tippelni, hogy milyen féle.

Jobb lett volna március elején metszeni, mert már túl fejlett, de végszükségben még most is megoldható, jobb, mint nem metszeni.

2020. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Úgy értelmeztem, hogy bokorrózsáról van szó.

Ebben az esetben tökéletes tanácsokat kaptál.

Ha mégse az, akkor egy erős fiatalítást végeztél el. Rózsa szívós jószág.

Jövőre utána olvasol és majd te adsz tanácsokat másnak.:)

Ha tudsz, azért tegyél fel egy képet.:)

2020. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!