Kezdőoldal » Otthon » Kert » Elrontottam, ki meg fognak...

Gergo69696 kérdése:

Elrontottam, ki meg fognak halni a faim?

Figyelt kérdés
Elkezdtem metszeni a gyumolcsfacskaimat.Ma neztem videot hanyadat kell visszavagni az agaknak. Mar termore fordult faknak az ag vegeit visszametszettem jo felet egynemelyik agnak 2/3 is.Szepen ki lett alakitva a korona kinezetre ,de eleg durva metszes lett.Lesz baja? 7-8 eves fak.

2020. febr. 19. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán még szebbek,erősebbek lesznek a fák.
2020. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja. Sőt, jót tettél neki. De idén kevés termésed lesz, vagy lehet nem is lesz, viszont lesz egy egészséges fád ami jövőre és utána jól fog teremni.
2020. febr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jajj ,de orulok. Koszonom szepen a valaszaitokat . :)
2020. febr. 19. 20:59
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ki semmiképp se hal. Ha erősebben metszed még jobban fog hajtani valószínű. Esetleg kevesebbet terem
2020. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom
2020. febr. 20. 16:56
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
A metszés nem csak annyiból áll, hogy minden vesszőt visszametszel. Ritkítani is kell, azaz a feleslegeseket tőből kivágni. Nem tudom, milyen gyümölcsfélék, azt neten meg tudod nézni, hogy melyik gyümölcs milyen részen fog teremni, szóval ne ezeket vágd ki, kivéve, ha túl sok lenne a termés. (A termőkori metszés legfontosabb célja a termés darabszámának csökkentése, ezzel a minőség javítása.)
2020. febr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom
2020. febr. 23. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!