Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ablakcsere után ágyi poloska?

Ablakcsere után ágyi poloska?

Figyelt kérdés
Régi, megvetemedett ablakok cseréje történt, most ágyi poloskára gyanakszunk, mert vmi összecsipked az ágyban. Lehet összefüggés?

2016. júl. 1. 07:50
 1/10 anonim válasza:
Nemigen, az ágyi poloska leggyakrabban használt bútorral, ruhával, könyvvel jön be a lakásba.
2016. júl. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Pók lehet esetleg.
2016. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sok csipés van és nagyon viszket..sztem ez poloska. Hogy honnan jottek ...
2016. júl. 1. 15:26
 4/10 anonim ***** válasza:

vagy esetleg bolha? az rengeteget csipked, az ágyi poloska nem annyira, vagyis ha csíp is, nem feltétlen veszed észre, mert olyan anyagot fecskendez a bőrbe, amitől csak órákkal később okoz allergiás reakciót - viszketés, pirosodás, duzzanat, stb -, és nem is csíp sokat, jellemzően hármasával jelennek meg a pici piros pontszerű csípésnyomok a bőrödön... ha sokszor három van, akkor már rengetegen vannak, márpedig ilyen mértékű elszaporodás több hónap alatt jön létre.


szedjetek szét mindent az ágy körül, nézzetek be a kárpitokba (illesztéseknél főleg), hogy találtok-e ürüléket, és ami a legfontosabb, hogy ha ennyit csípnek, akkor kellene találnotok fekete aprócska pöttyöket az ágyneműn, mert az emésztett vért a táplálkozás (csípés, vagyis vérszívás) közben ereszti ki, innen lehet leginkább felismerni, hogy ágyi poloskával van dolgotok; és lehetőleg fehér, minta nélküli ágyneműt húzzatok fel, amit rendszeresen csekkoltok, hogy vannak-e rajta nyomok, plusz levedlett lárvabőr után kell még kutatni szintén az ágyneműben, lepedőn, mert azt is ilyenkor, a táplálkozás során hagyja hátra, miközben mászik vissza jóllakottan után a rejtekhelyére... de tényleg szét kell mindent szedni, és jól átnézni, mert ha poloskáitok vannak, azokkal vigyázni kell, és idejében tenni az irtásuk érdekében, mert rettentő szaporák, pláne ebben a hőségben.


egyébiránt a szerelők is behozhatták, pl. egy másik lakásból, simán.

2016. júl. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ja, pók nem csíp sokat, és nem is rendszeresen; bolha lehet még, de azokat könnyű észrevenni, mert nem bújnak el olyan hatékonyan, mint a poloskák; ha rendszeresen sok csípésetek van, akkor kell lássátok őket az ágyon ugrabugrálva, ha figyeltek; pl a ruhákban is benne maradnak, simán jönnek-mennek; szerintem is poloska a legsanszosabb, őket behurcolással lehet "hatékonyan" telepíteni lakásról-lakásra, és nem akadály számukra a patikatisztaságú otthon sem, ugyanis az embervérre mennek, hulladékra, kajára és egyéb szerves anyagokra nem vevők.
2016. júl. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyan lárvabõrt és fekete pöttyöt is láttam mar a lepedõn. Még egyszer lefújtam mindent biokillel, ha most sem sikerül, szakembert hívok.. Köszi a válaszokat, hasznosak voltak
2016. júl. 3. 00:10
 7/10 anonim ***** válasza:

szívesen, sajnos mi is beleestünk egy ilyen behurcolásos buliban, hozzánk bútorszállítók telepítették be (köszi nekik utólag is, még egyszer) vadi új bútorral, és kínkeservesen szabadultunk csak meg tőlük, háromszori professzionális irtással, plusz kreatív kiegészítő védelemmel, és ráment egy egész nyarunk, meg még pár hó, amíg kihevertük a stresszt, meg az állandó rettegést az éjszakai látogatóktól; pedig alacsony fertőzöttséget állapított meg a szaki, csakis az egyik hálóban, ami az irtást követően sajnos kiterjedt a másik hálóra is, mert oda menekültek be az irtással járó tortúra elől...


ha már látsz lárvabőrt és pettyeket, az rossz hír, mert a lárvabőrt a petékből kikelt új egyedek hagyják hátra a növekedési ciklusuk során, tehát van szaporulatod; a Biokilllel anno én is próbálkoztam, a kezdetek kezdetén, de nem ért semmit, az irtóemberke is csak elnézően mosolygott, amikor mondtam neki, és felvilágosított, hogy nincs az a kiskereskedelmi forgalomban kapható szer, ami ezekre hatékony lenne, sőt, az ő szerük is csak korlátozottan hat, hiszen - ahogy fentebb írtam - csak a kifejlett példányokat pusztítja, a petéket nem, így muszáj ismételni az irtást, minimum kétszer, de inkább háromszor, hogy az időközben kikelt egyedek is elpusztuljanak.


én sem hittem neki először, de aztán rájöttem... sajnos; a szomorú valóságra. mielőbb hívj szakembert, mert ha már van lárvabőr, akkor már sokan vannak, és négyzetesen nő a számuk, pláne ebben a hőségben (azt imádják, olyankor még szaporábbak!)

2016. júl. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

még egy jó tanács, ami rettentő fontos:


nem tudom, társasházban, panelben vagy családiban laktok-e, de elemi szabály, hogy mindent - de szó szerint MINDENT tömítsetek el, ahol bejöhetnek a lakásba, mert hiába a gondos irtás, ha pl a szomszéd - aki még nem fedezte fel a jelenlétüket, vagy csak nincs pénze irtásra, vagy mittomén, éppen most irtat ő is, és menekülnek tőle a poloskák valami nyugisabb helyre - visszafertőz, vagyis visszamásznak tőle a poloskák, akkor kezdheted az egészet előlről...


mi társasházban lakunk, és minden egyes bemeneti lyukat (kábel-tv kábele), ajtó- és ablakréseket, konnektorokat alaposan ki- és leszigeteltünk szilikonnal, és pl ami a legmeglepőbb volt, hogy a hálóban éppen a falon futó keskeny kábelcsatornába fészkelték be magukat, amit csak akkor vettünk észre, amikor az irtószaki azzal indított, hogy azt széjjelkapta... na erre pont nem gondoltam volna soha. szóval, szigetelés mindenek előtt!

2016. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos tanácsokat, már én is idegbeteg vok tõlük. Akkor már nem próbálkozok itthoni módszerekkel, amúgy is belefáradtam. Szólok az irtószakinak. :)
2016. júl. 4. 19:35
 10/10 anonim ***** válasza:
remélem, sikerrel jártok mielőbb, drukkolok :)
2016. júl. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!