Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Miért végez a szappanos víz...

Brain Storming kérdése:

Miért végez a szappanos víz alig fél perc alatt a csótányokkal?

Figyelt kérdés

Sajnos a fürdőszobai szellőzőmön rendszeresen beszabadul hozzám néhány csótány, amik a fürdőkádamban szoktak landolni. (Hiába fújom csótányirtóval a szellőzőt, és hiába van lefedve, csak bejutnak vhogy - persze lehet, hogy a lefolyón keresztül jönnek fel.)

A lényeg az, hogy ilyenkor csak megvizezem a szappant - mint kézmosáskor - és a szappanos vizet rájuk fröcskölöm, és kb fél perc múlva elpusztulnak. Rendszerint pár másodpercre megtorpannak, aztán vadul rohangálnak összevissza, aztán görcsölve megdöglenek. Gyanítom, hogy a tracheákon keresztül jut be a szappan és emiatt fulladhatnak meg ... A biológiai, biokémiai magyarázat érdekelne.



2015. szept. 16. 00:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A Baba szappan alapja a Sodium tallowate, magyarul marhafaggyú. Elképzelhető, hogy ugyanúgy hat, mint az olajok, a légzőnyílásokat tömíti el.

Ha nem kívülről, mert túl híg, akkor meg beszippantják, és belül a lélegző felületeket borítja be és zárja el az oxigéntől. Ez a két eset valószínű szerintem.

2015. szept. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, minimum valami ilyesmi választ vártam ):o)
2015. szept. 17. 11:44
 13/13 anonim ***** válasza:

Én ezt használom:

[link]


1 hét alatt az összes csótányt kipusztította.

Oda érdemes pötyögtetni, ahol elő szoktak fordulni, de alapvetően a sarkokhoz, szekrények melletti részekhez.

2015. szept. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!