Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Mit tudtok ajánlani szúnyogok...

Mit tudtok ajánlani szúnyogok ellen?

Figyelt kérdés

nem ugy gondolom hogy vegyél ezt meg azt mert annyir zsugori vagyok hogy nem :D

valami otthol elő állíthatót ha tudnátok mondani azt meg köszönném

nem kérem a google a barátodat :D

köszike



2014. jún. 16. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Tisztelt köszike, nem tudom mennyire vagy zsugori, de egy jobb családban ezek az alapanyagok elég gyakran előfordulnak:

100ml sósborszeszben (vagy 50%-os seszben) 24 órát lúgoztatunk 1 kávéskanál szegfűszeget.

Azután ezzel ezzel megkenjük magunkat. A szegfűszeget továbbra is a szeszben hagyjuk. De a szer már 4 óra lúgozás után is hatásos.

*A szúnyogok ellen disznózsírral is szokták magukat bekenni.

*Szúnyogriasztóként, sokan ürömöt és büdöskét tesznek az ablakba.

*A szúnyogok nem bírják a fokhagymaszagot, továbbá a B vitamint. Azért többek ilyen tablettát használnak, vagy éleszőt, vagy sört.


*A csípést pedig bedörzsöljük hagymával, vagy citrommal. Ha jeget rakunk rá, az késlelteti a vérkeringést és így a méreg lassabban szívódik fel. Hasonló a hatás a hideg vízzel is, melybe szódabikarbónát szórtunk (vagy pépet csinálunk belőle) és a levandula olajjal való bekenés is jó.

A kényelmesebb kezelés Fenistil, vagy a Betadin alkalmazása.


Továbbá:

Tőmény citromhéj aromát, de jól bevált a cirtomolaj, vagy a citromos eukaliptuszolajat ajánlják.

A tömjén, mint növény jó a szúnyogok ellen, ill. bármilyen illatú füstölő (ablakba téve, hogy nem menjen a gyerekre). Plussz a szelet nem bírják a dögök, szóval egy ventillátor is hasznos fegyver ellenük.

Plectranthus coleoides - Kakassarkantyú, ´szúnyogriasztó´ növény.

2014. jún. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszike a választ :D

de nem ilyenre gondoltam hogy be kell kenjem vele magam hanem ki teszem a szobam egyik sarkaba es akkor nem engem csipkednek a szunyogok hanem oda repulnek vagy nem tudom :D

a lenyeg az lenne hogy vagy el kergesse vagy meg olje oket anelkul hogy engem csipkednenek es ne keljen magamra kenni :D

2014. jún. 16. 17:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Kakas sarkanttyú/ szúnyog virág. Igénytelen, erősen kámfor-szerű illata van.Nevével ellentétben inkább csüngő,mint virágzó, és bokrosodó, ha úgy metszed.Szobában is jól érzi magát, de nyár végeztével - a sok szellőztetés végén bántó lehet az illata.-

[link]

[link]

Amúgy van rengeteg elektromos illatmentes, szintetikus riasztósz

2014. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!