Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A boros hordókban használt...

Vargaga kérdése:

A boros hordókban használt kén szalag elégetésével ki lehet irtani egy régi pincéből a rovarokat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 14. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni. Mit vesztesz ? néhány lapon kívül.
2013. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 titak ***** válasza:
nekem nem jött be, de megpróbálhatod. 10 kénszalag/1m3
2013. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Úúúú, az tényleg rengeteg. Még így sem jött be?

Nekem úgy 30 m3... :(

Akkor van más megoldás?

2013. júl. 17. 06:41
 4/9 anonim válasza:
Próbáld ki,ez biztos jó! Egyszerüen meszeld ki a pincédet sima oltott mésszel!Ez fertötlenít mindent,és még nem is olyan drága,mint a kénlap!
2013. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A Tengerész ***** válasza:
Tutira nem ér semmit. Még ha az élőket ki is irtja a peték kikelnek. Meszelés amit valaki tanácsolt többet ér.
2013. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 titak ***** válasza:
Ja, azóta én is meszezek, pontosabban bordói-lével lekenem/lefújatom az egész pincét.
2013. júl. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van megoldás, de nem kénszalaggal kell csinálni. Egy 15m2-es pincében nekem összejött. Épp kémiából az oxidációról tanultunk, hát összekevertem 25deka ventillált (nagyon finomra őrölt szemcséjű port így árulják, a mezőgazdasági boltban) kénport kb. 15 deka hipermangánnal, betettem egy babkonzerves dobozba, a tetejére negyed maroknyi levagdosott gyufafejet raktam és a pince bejárattól letávolabbi ponton ráejtettem egy égő gyufát, majd usgyi... Mire a lépcsőhöz értem, már derékig ért a fehér, szúrós füst. Másnak persze így utólag egy késleltetett vagy távindítást javallanék, de hát Istenem, ez volt életem első kémiai kísérlete, 10...11 éves koromban... :D


Naszóval a kénes pokoli füst orrán-száján dőlt a pincénknek, én meg ijedtemben rácsaptam persze az ajtót.

Fél óra múlva a nyitott ablakokon azért átszellőzött annyira, hogy már az ajtó nyitható volt, ettől kezdve újabb óra múlva le is mertem menni, kaptam rendesen levegőt. A művelet eredményeként a pincében lévő összes keresztespók olyan hófehér lett, mintha gipszbe mártották volna őket. A pincebogarak napokig nem jöttek elő, de mivel a járataik mélyen vannak, sokfelé ágaznak, plusz ilyen esetelben saját testükkel torlaszolják el azokat a vész elmúltáig, így előkerültek ismét. Szóval senkit se akarok áltatni, hogy van csodaszer a pincebogarak ellen.

Lehetne próbálni lezárni a nyílásokat és napokig benntartani a kéngázt, de elég egy túlélő pete a milliárdnyiból és máris ott a baj megint. Ráadásul mi a garancia, hogy a kiásott alagutakba nem költözik be holnap egy arra járó bogárcsalád?


Ha van a pincétekben száraz falszakasz, ahola bogarak közlekednek, tegyetek erre a nyomvonalra svábbogár és csótány esetén borax+nullás liszt keverékét. Vagy kisebb siker mellett próbálhatod még hozzákeverni a szódabikarbonát is kis mennyiségben. Ezt megeszik a bogarak, szomjasak lesznek a boraxtól, ráadásul a liszt meg csirízzé köt bennük. ám ahogy ráisznak, vagy nedveset ráesznek, perceken belül a bikarbonáttól felfúvódnak - megdöglenek. (ők nem büfiznek) Az anyagot persze behordják járataikba is kicsinyiknek, így a teljes kolónia kidöglik idővel, ha a szer folyamatosan ki van téve nekik.


Lehet még próbálkozni a fal tövében körben, megszakítás mentesen végigszórt piretrin és domotox rovarporok fele-fele arányú keverékével is, ha háziállat nem tud bemenni a pincébe. Egyik por egyik dögöt irtja ki, a másik meg azt a dögöt, ami a másik szerre immunis. Egymagában egyik szer se volt nálam tartósan hatásos, viszont a kettő együttese kiválóan bevált nagy fekete amerikai csótányok és macskából szóródó bolhák ellen is egyaránt...

2013. júl. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi! A kén szag nem maradt nagyon meg a falakban...?

Ez a permetezős (bordói lé) is érdekes lehet (főként a pókok miatt). A meszelés nem túl jó, mert belül csupasz tégla a fal.

2013. júl. 21. 14:36
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

>Köszi! A kén szag nem maradt nagyon meg a falakban...?


A gázos eljárásnál se annyira vészes a dolog, ha a füst már alaposan kiszellőzőtt. Tartósan nem okozott kénszagot, inkább a dohosság szaga távozott egy pár hétre, meg ugye a pókok szép fehérek lettek. Egy rovartani szakértő megeshet, igencsak fura következtetéseket von le ha meglátja a kezelés utáni állapotot. Barlangi (persze élő) állatoknak szokott a színe így elmenni, mert fény hiányában nem kell a rejtőzködő szín sem. :)))

2013. júl. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!