Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Milyen élőlény kaparhat a...

Milyen élőlény kaparhat a falnál panelban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valami éjjel szokott kaparni/rágni és nem tudok rájönni, hogy pontosan honnan jön a hang. Mintha fentről hallanám a falból/falnál. Mindez egy panel ötödik emeletén van, kertvárosi környezetben. Szoktak a párkányon galambok ücsörögni, de ez a rágó/kaparó hang nem gondolnám, hogy galambtól származik. Búgó hangot/zümmögést abszolút nem hallok mellette. Denevér lehet esetleg? Vagy milyen állat?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



szept. 7. 01:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egér elképzelhető. Van az a rész, ahol a csövek mennek fel, meg ez szellőző is szokott lenni. Itt fel tud menni az egér.

Én is laktam panelben, ott többször is volt nálunk fent az emeleten. És biztos, hogy az volt, fogóval elkaptuk mindig.

De még az is lehet, hogy nem állat, hanem valami dolgot mozgat a szél. Most pont ilyen idő volt, aránylag erős széllel.

Az már itt családi házban történt, hogy napokig rágcsálás zaját hallgattuk, mindent átnéztem, bútorokat elhúztam, valami farágó rovarra tippeltem. Aztán vagy két hét után jöttem rá, hogy a régi kábeltévé vezetéke elszabadult (az ablaknál el volt vágva), és ahogy a szél lengette, a külső homlokzatot kapirgálta a befelé hajlított vége, de teljesen olyan hangja volt, mint ha bent rágcsált volna valami.

szept. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%
Poloska. Most fog kezdődni az invázió.
szept. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Egér lesz az. Vegyél mindenféle csapdát

Ha sikerül fognod egyet is, akkor invázió van, és az egész lépcsőházra meg a szomszédokra is rágcsálóirtót kell hívni.

szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Egér vagy darázs de inkább utóbbi.

Az egér csak később indul meg

szept. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!