Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hol laknak nálam a darazsak?

Hol laknak nálam a darazsak?

Figyelt kérdés
Ma reggel mentem felhúzni a redőnyt, szellőztettem kimentem wc-re addigra vagy 15 darázs ott várt az ablaknál, mondom helló röfik. Na jó nem, de így kellett volna. Viszont feltúrtam a szobát mert azt vettem észre, hogy a szekrényem sarkából kettő kiszáll és megy az ablakhoz dél körül, el is húztam izibe a szekrényt és csomó döglött darazsat találtam felmostam, nem láttam semmi olyat, aztán most visszapakoltam erre jön ki egy, kettő, három, négy. Parketta van úgy 30 éves biztos, most szedjem fel és nézzem meg ? Nagyon tartok tőle, hogy ott van egy darázsfészek akkor én szerintem helybe rosszul leszek. :OOOOOOOOOOO

júl. 9. 19:23
 1/5 Potyondi Gergely ***** válasza:
100%

Az egyik nagymamámnál valószínűleg a padláson volt darázsfészek, meg a rég nem használt utánfutóban.


A falon vagy az ablaknál van kis lyuk vagy nyílás a szekrényhez közel? Ha van, akkor meg kéne nézni a házat kívül is azon a helyen, mert lehet, hogy ott van a darázsfészek. Nagy valószínűséggel egy árnyékos helyen van a darázsfészek.

júl. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fal az ablakkal szemben van ott van a szekrény is,ablak nagyjából új, műanyag. Padlás van, de oda ha fizetnek se megyek fel, beszakad. Padlason van tegyük fel, akkor hogyan jön le hozzám a szobába? Beragasztottam a csillárnál kis hézagot mert az egyik arra mászott. Eltoltam a szekrényt nincs lyuk a parkettánál.


Esetleg a szomszédnál van a falunkon darázsfészek és a téglánál jön át.. átfúrja.. vagy nem tudom, de elég rossz éjszakám lesz. :/

júl. 9. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szekrény mögött találtad a döglötteket, talán azon a részen kellene nézelődni a fal belső oldalán, látsz-e valami lyukat. Biztos nem bent laknak, inkább valahol a falban, padláson, viszont ha nem lenne lyuk bent, akkor nem tudnának bemenni.
júl. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megvan, a villany kapcsolóból jönnek ki. Most mit csináljak?
júl. 10. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk, tömítsd el a lyukat.

Legjobb lenne fent, a padláson, mert valószínűleg ott lehet valami kötődoboz. Vagy esetleg a külső falon van mondjuk villanyóraszekrény azon a helyen?

Ha a külső oldalról nem férsz hozzá sehogy, akkor a kapcsoló mögötti csövet is el lehet zárni, mondjuk, sziloplaszttal, gumiámmal, vagy ami van otthon. Valami megoldásra nem csak a darazsak miatt van szükség, hanem ahol a darázs bejön, ott télen esetleg megy kifelé a párás benti levegő, és a csőben lecsapódik a víz, ami a villanykapcsoló esetén nem valami jó dolog.

(Nálam az előtérben csepegett a víz a mennyezeti lámpából, ameddig el nem tömítettem a csövet.)

júl. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!