Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Darazsak vannak a redonybe és...

Darazsak vannak a redonybe és fenn is akadt?

Figyelt kérdés
Hogyan huzzam le hogy ne csipjenek szarrá? Reggel felhuztam és fenn akadt, le kéne huznom mert altatás idő van. Viszont nem merem kinyitni az ablakot látható a darázs fészek a redonytok alján. Valami tipp esetleg?

júl. 2. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell írtani és a fészket is leverni. Ha félsz megcsinálni hívj szakembert vagy valakit aki tud segíteni.
júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy darázsirtó sprayt és éjjel, de inkább pirkadat előtt adjál nekik, olyankor még az össze a fészken van. Addig ne csinálj semmit.
júl. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gázlámpa.
júl. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hivj szakembert
júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mára már így marad. Nincs esetleg sötétítő függönyöd? Az jelent valamit.

A redőnytokBAN vannak, benne?

Reggel 8-ig még meleg időben is a fészken üldögélnek a darazsak. Tehát mondjuk 6 óra felé egy sima légyirtó spray-vel el lehet intézni őket. Gyors legyél és alapos. Van legalább 5 másodperced befújni valami résen, és elhúzni a csíkot. Ha az ablakból fújsz, akkor simán becsukod magad után.

Én már vagy 1000 darázsfészket megsemmisítettem, a hozzáférhető kicsiket csak egy bőr munkáskesztyűvel összenyomva, a többit légyirtóval. Még soha egy csípés se ért ilyenkor. (Olyankor igen, amikor nem vettem észre egy fészket, és túl közel mentem.)

A darázsirtó spray annyival jobb, hogy azzal távolabbról lehet fújni.

Ha látsz még később élő darazsat, akkor másnap reggel ismételsz.

Ha nem marad darázs, akkor kibányászod a fészket, és rálépsz, hogy a bábok már ne keljenek ki.

Részletesebb technikát csak szemrevételezés után lehetne mondani.

júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére ki tudott jönni a darázs irtó ma, és el is távolította a fészket. Köszönöm mindenkinek a válaszokat
júl. 2. 22:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Kézigránát, vagy lángszóró..
júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!