Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Poszméhek költöztek az álmenny...

Poszméhek költöztek az álmennyezetbe. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Méhész nem foglalkozik vele, az irtók meg nagyon drágák. Csak végső esetben kérnék tőlük segítséget.

Úgy fest nincsenek sokan, de ki tudja…

A gipszkarton fölé az üveggyapotba fészkeltek. Az üveggyapot egy fekete fóliával van letakarva, nincs födém, tehát viszonylag könnyen odaférek.



jún. 19. 11:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Bár hasznosak és nem agresszívak, én se örülnék ha a házba költöznének.

Sajnos szép szóval nem fogod tudni elzavarni őket onnan.

Ha írtani akarod és nincsenek sokan, akkor bármelyik darázsírtó aeroszol megfelelő. Használata egysterű, de helyben ott hat és elpárolog, összenedvesíti a gyapotot.


Ezzel még beszórhatod/fújhatod a fészket, ha nem félsz túlzottan tőlük:

[link]

Ne tévesszen meg a neve, ugyanaz mint a régi biotoll darázsírtó por. Gyorsan és jól hat. Darazsakat simán kinyírja. Ha napokkal később másznak bele, akkor is hat. Így tuti a dongókra is hatásos.

Én kompresszorral szoktam befújni. Annak hiányában ha simán gumikesztyűben beteríted a fészekre és közelébe, az is jó.

A fészek körül is érdemes szétszórni. Sokáig ne legyél ott a közelében, ha van esetleg légzőmaszkod, vedd fel. Ha nincs, akkor legaláb egy pormaszkot.

jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Én sem szívesen bánok el velük, de rettentő hangosak. Sokszor riadok fel rájuk éjszaka.

Muszáj megszabadulni tőlük.

jún. 19. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!