A szúnyogirtó lapka kipurcantja a molylepkéket is?
Nem biztos hogy ruhamoly.
Aszalványmoly
Az aszalványmoly a legkárosabb az összes elterjedtebb fajta közül. Ezek az agresszív rovarok beférkőznek a fiókokba, szerkényekbe és éléskamrákba is, megdézsmálva mindent, ami csak útjukba kerül. Külsőre hasonlítanak ugyan a barna házi molyhoz, viszont az aszalványmolyok szárnyai szürkék. Ha rábukkansz egyre otthonodban, akkor azonnal lépned kell. A nőstények akár 300 petét is lerakhatnak egyszerre, ami bőven elég egy egész invázióra.
Ruhamoly
A beszédes nevű ruhamolyok kisebbek, mint az aszalványmolyok és nem csak a ruhásszekrényekbe és fiókokba próbálnak bejutni, hanem előszeretettel fogyasztják a különböző természetes anyagokat is, például a gyapjút. Előszeretettel férkőznek be takarókba, szőnyegekbe, kárpitozásba és egyéb szövetekbe is. A ruhamolyok aranybarna színűek, legjellegzetesebb megkülönböztető jelük pedig a vöröses szőrszálak a fejükön. A felnőtt példányok 20-28 napig élnek, a nőstények pedig 40-100 petét raknak le, amelyek 3-21 nap után kelhetnek ki. A lárvák 35 napig is ebben a pusztító fázisban maradhatnak.
Barna házi moly
A barna házi molyok az éléskamrában élősködnek, megcélozva az ott tárolt száraz termékeket, de előfordulnak persze a ruhatárakban is, ahol a különböző szövetekkel táplálják magukat. A nőstények akár 600 petét is lerakhatnak, ami elképesztő mennyiségű pusztító lárvához vezethet. Szárnyaik barnák, és bronzszínű foltok tarkítják őket.
Ez tipikusan az a termék, amiket szándékosan használhatatlanná tettek. A régi Chemotox és Vape piros lapkák a pókot is kinyírták a sarokban, többek között ezzel takarítottuk ki a molyinváziót az öcsém konyhájában.
Kérdezz körbe, hátha van még valahol elfekvőben.
Ha élelmiszermoly (barnább és csík van a szárnyán) és a konyhában, kamrában találod a legtöbbet :), akkor ki kell pakolni az összes száraz ételt, mint dió, liszt... és minden rágcsálnivaló, ami fel van bontva. És amiben van, azt kidobni. Utána áttörölni a polcokat, az aljukat is valami fertőtlenítőszeres ronggyal vagy törlőkendővel. És akkor meg is szabadulsz tőlük.
Ha ruhamoly (fehérebb és a szobában van), akkor meg a szekrényeket, fiókokat, szőnyegek alját kell megnézni. Amin látod, hogy molyos, azt ki kell mosni. Szőnyeget kiporszívózni, átkefélni mosószeres kefével. És ugyanígy áttörölni a polcokat, fiókokat.
Utána lehet berakni molyirtót (a golyós a leghatásosabb ruhák közé), meg kirakni feromonos molycsapdát. De ezt a pakolást sajnos nem lehet megúszni semmilyen csodaszerrel.
Csakazért is megnéztem, amit kb. 10 éve helyeztünk ki a lakásban. Évek óta nincsenek molyok, de nem feltűbő helyen azóta is fenn van. Most, hogy levettem véletlenül hozzáért az ujjam. Erősen ragad, tehát NEM riaszt, hanem irt.
Neve: BioStop, Molycsapda, Gyártja: Bábolna Bio.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!