Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Csigainvázió a kertben?

Csigainvázió a kertben?

Figyelt kérdés

Egy társasházból költöztünk egy kertesházba, ami azelőtt már két éve üresen állt. Nem csoda, hogy javában elszabadultak a csigák, és a tapasztalatlanságunk miatt mi sem figyeltünk fel időben a problémára. Mindenféle van belőle, házas, meztelen, foltos, vastag, vékony, kicsi, nagy.


Erkölcsi dilemmába zuhantam. A kávézaccos, rézdrótos és hasonló akciókat nem tartjuk jó megoldásnak, mert lehet, hogy távol tartják a csigalégiókat virágoktól és a zöldségektől, de attól még a kertben maradnak és tényleg nagyon-nagyon sok van belőlük.


Szóval most lelkesen szedegetném őket, de nem tudom, utána mit kezdjek velük. Kínozni semmiképp sem akarom őket, ezért a mész és a só szóba sem jöhet. Azt is olvastam valahol, hogy a forrázás a leghumánusabb megoldás a csigák kivégzéséhez, de elég bizarrul hangzik, ezért meg szeretném kérdezni, hogy van-e itt valaki, aki ezt már kipróbálta és "működött-e"?


Hangsúlyoznám: kezdő kertészek vagyunk, ezért ha furcsának is találjátok a hozzáállásunkat, kérlek, ne bántsatok.


A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm.



2020. júl. 7. 09:47
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

A kv meg ilyenek akkor jó, ha adott növényt védenéd tőlük.

Addig örülnék, amíg a spanyol csiga nincs.

Eső után össze lehet szedni akkor, és főzd meg őket, ha gondolod. de nem tudom, miért nem mindegy...Vagy akkor szedd össze és vidd őket el pár km-re. Le lehetek pontozva, de engem spanyol csigák esetén a kínzás se érdekel, azt sózom.

2020. júl. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Főtt tojáshéjat kell kiszórni,mert ha belemennek,rájuktapad,és nem tudnak továbbmenni.Meg tálba sört önteni,abba meg belefulladnak.
2020. júl. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

A képen látható szert kell kiszórni a vékony csíkban a vonulási útvonalakra. Keresztül mennek rajta és elpusztulnak. Utána összeszedni, összeseperni és kidobni a kukába. Én is ilyen tingli-tangli, környezetbarát urbanlegendekkel próbálkoztam először. De amikor a saláta és az árvácska után a mentán keresztül a cukkiniig mindent elleptek, és felzabáltak, és csak egyre szaporodtak, az újabbnál újabb módszerek folyamatos bevetése után is, ahelyett hogy elfogytak volna, akkor begorombultam. A helyi gazdaboltban ajánlották a SzuperD-t. Már az első pár nap bombasztikus élmény volt, hogy kilószám tudom összeseperni őket. Nem is álmodtam, hogy ennyien vannak. Szerencsére a gyenge eső nem árt a kék, jól látható granulátumnak. De a felhőszakadás elsodorja. Két hét alatt végre már csak néhány kósza példányt találok kiszáradva a napon reggel amikor kimegyek.

2020. júl. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Ha valóban nagyon sok van, a futókacsa a megoldás.
2020. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A réz is jó. Pár cm széles rézlemez csíkkal (lehet is kapni konkrétan erre a célra kialakítva, bár drága) körbe kell keríteni a növényt, vagy a kertet. A csiga nem megy rá. Vannak házi csigáim terráriumban, rajtuk teszteltem és működik. Ha hozzáérnek, azonnal visszahúzódnak.
2020. júl. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A 3-as mindent jól ír, csak a hatásmechanizmust nem. Megeszik a csigák (típustól függetlenül mind), és olyan erős nyálkakiválasztást vált ki nálunk, hogy kiszáradnak. Minden tele lesz döglött csigákkal.

Abban is igaza van a kollégának, hogy ha használod, utána tátva marad a szád, nem hitted volna, hogy ilyen rettenetes mennyiség eszi a növényeidet.

Detia, Metarex, és egyéb neveken is kapható ugyanez a hatóanyag.

Arra figyelni kell, hogy ez konkrétan méreg. Nem olyan nagyon durva, de azért jobb vigyázni vele, ember meg állat ne egye meg, macska és kutya se tapodja fel, mert aztán lenyalja a talpáról.

Tehát olyan növényekre ne tedd, aminek a gyökerét és a levelét eszed meg, vagy a nagy eső fel tudja verni rá, pl. földig lógó paprika. Az ilyenek esetén körülötte szórd ki, ha szükséges.

Virágok esetén én a cserjék alá és évelő virágbokrokba szoktam, ahol nem lép rá macska se, a csigák meg jó eséllyel bebújnak oda. Egyéb bokrok, füves rész, kerítés töve körben a kerten, veteményesben kiürült rész, ilyen helyek még a veszélytelenek.

Ezekre a helyekre kiszórok egy marék szert ősszel, egy marék szert kora tavasszal, aztán már nyáron, szezonban nem kell a csigákkal foglalkozni. Legfeljebb nyár végén, amikor már nagyobb üres részek vannak a veteményesben, oda is szórok egy kicsit, hogy jövő évre még kevesebb vadállat maradjon.

2020. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Lehet, ezzel a növények alá dugdosós módszerrel meg tudnék barátkozni. Azt már kitapasztaltam, hol lapulnak meg a csigák. Majd még meglátjuk.

2020. júl. 10. 07:08
 8/9 anonim ***** válasza:
Spanyol csiga is van kertben?
2020. júl. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, spanyol csigát még nem láttunk.
2020. júl. 12. 14:28

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!