Van köze a vevő ügyvédjének az eladók vagyonközösségi megosztásához?
Jogos.
Máshogy hogy bizonyítjátok be, hogy mekkora a tulajdoni arányotok.
"vagyonközösségi megosztásunk"
Igazából nem tudom, mit értesz alatta. Ha a tulajdoni hányadot, akkor az kiderül a tulajdoni-lapról.
Szerintem teljesen jogos kérés, az ügyvéd mindkét (három) fél érdekeit képviseli.
Ha nincs feltüntetve (akár az adásvételiben, hogy az eladók külön kérésére az összeg x-y arányban kerül kifizetésre), akkor egy esetleges későbbi jogvita esetén az ügyvéd sem tud magyarázatot adni arra, hogy miért nem a tulajdoni hányadnak megfelelő arányban történtek a kifizetések.
Szerintem emiatt fölösleges külön megosztási szerződést írni (bár az sem tart sokáig), bele lehet fogalmazni a szerződésbe, hogy az eladók kifejezett kérésére történt az ilyen arányú megosztás. Jogilag ez így korrekt, az ügyvédnek igenis van köze hozzá, pontosan a ti érdeketekben.
Nem hiszem, hogy ehhez az ügyvédnek köze van.
Példa:
Egy 10 milliós ingatlant ti úgy adtok el, hogy te kapsz 6 milliót, az ex meg 4-et és ezt mindketten jóváhagyólag aláírjátok, a háttérsztorihoz az ügyvédnek semmi köze, de később sem vonható felelősségre.
A vevő meg a komplett 10 millióért illetékköteles.
nem 10millió után illetékköteles, pont ezt magyarázom. mi hasonló helyzetben voltunk, csak ott a hivatalos tulajdonhányad 1/8 és 7/8 volt, és nem engedte az ügyvéd hogy fele-fele pénz legyen írva a papírra attól függetlenül, hogy bárki eladhat egy négyzetmétert 100millióért, a másik meg 50et kétmillióért.
elamgyarázta, hogy az illetékügyi főosztályon ezzel nagy gondok lennének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!