Olyan lakást venni, amin tartozás van?
Milyen tartozás van rajta?
Tisztázni kell mik vannak a tulajdoni lapon és hogyan lehet tehermentesíteni. Mi szocpollal és lakáshitellel terhelt lakást vásároltunk zökkenőmentesen.
Az elején kicsit nehezebb volt egyeztetni a menetrendet a pénztárcánk mérete és az eladó igényei miatt, de végül az ingatlanos simította köztünk a szálakat, egyengette az utat és mindketten lazítottunk kicsit az elvárásokon, lehetőségeken.
A lényeg az, hogy az adás-vételi szerződés tartalmazzon minden pontot, hogy ki mikor mit fizet és milyen számlaszámra. Innentől kezdve túl nagy baj nem lehet.
Alkudni ettől függetlenül nem biztos, hogy lehet nagyot. A mi esetünkben pl. a lakáshitelt simán tudta fizetni az eladó és a szocpolt is csak azért kellett rendezni, mert még nem járt le a 10 évük helyben. Semmilyen hátrányuk nem keletkezett volna, ha maradnak, mert nem vagyunk hajlandóak annyit adni a lakásért, amennyit szeretnének. Ennek ellenére 5%-ot sikerült lenyomni, csak mert gyorsan kiszimatoltuk, hogy nagyon költöznének már az új házba, ők meg rájöttek, hogy talán mi vagyunk az utolsó lehetőségük, ha nem akarják bukni azt a projektet.
Egy valamire nagyon figyelnék, mert sajnos él a közvetlen környezetünkben olyan család, aki emiatt megszívta és évek óta pereskedik. Ha tartozásokkal vesztek lakást, akkor vállaljátok, hogy ti rendeztek közvetlenül mindent. Kell hozzá az eladó, de az anyagi részét ti vállaljátok, nem az eladónak utaltok és majd ő tovább. Kell igazolás minden tartozásról, hiszen lehet a tulajdoni lapon mondjuk a vízművek bejegyzése él, de már eladta valamilyen követelés kezelőnek. Netán végrehajtás alá is került. Velük esetleg egyezkedni is lehet valamennyit. A szerződésben már friss igazolások alapján szerepeljenek az adatok.
"Valamint szerintetek lehet ilyenkor kicsit pofátlanabbul alkudni, mivel ugyebár rávan szorulva a kp-s vevőre?"
miért lenne rászorulva a kp-s vevőre? Működik úgy is, ha a vevő is hitelt vesz fel. A bank úgy folyósítja a hitelt, hogy először csak annyit, amennyi a teher rajta, azt utalja az eladó bankjának. Majd ha az eladó bankja leeszi a terhet, akkor utalja a többit.
Teljesen szokványos, hogy terhelt ingatlant árulnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!