Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tehetek a szomszéd,...

Mit tehetek a szomszéd, telkemre néző ablakaval?

Figyelt kérdés

Egész pontosan nagyon szeretnek megvenni egyet, egy gondom van vele, hogy a kertet egyik oldalon a szomszéd ház fala határolja. Nos, ezen a falon ket ablak is van. A kisebbik nem zavarna, na de a nagyobb...

Utólag lehet tenni vele valamit? Nem szeretnek háborúval indítani, de ez ugye nem szabályos?


2019. ápr. 27. 11:48
1 2 3
 11/24 mindentudó99 ***** válasza:
66%
4-5 két méteres tuja megoldja a gondot. Biztos nem olcsó de inkább mint haraggal kezdeni a szomszédságot
2019. ápr. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%
11, mert az nem vált ki haragot, hogy leárnyékolod az ablakát? :)
2019. ápr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Sajnos utálom a tujat.😃
2019. ápr. 27. 16:03
 14/24 mindentudó99 ***** válasza:
84%
#12 Nem kell közvetlen elé. 3 méterre is jó és nincs árnyék. Kérdező meg nem szereti a tuját. Miért kellene szeretni? Akkor ültetsz sövényt. De úgy látom kár is bármit tanácsolni. Sima növény kopasz évelő nem tetszik. Akkor deszkázd be.
2019. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

😃😂

Nem olyan nagy a kert, hogy 3 métert erre áldozzak, de majd keresek valami növényi megoldást. Pl.egy éjszaka alatt befutó borostyánt...

2019. ápr. 27. 17:23
 16/24 anonim ***** válasza:
50%

Akár 5 is lehet,ha szabálynak megfelelnek.

A szomszéd oldalán ahány különálló helység van,annyi lehet.

A legnagyobb ablak méret 60 x 90 es.Teljesen mindegy hogy lesz beépitve .Az üveg ne legyen átlátható.180 magasan kell lenni az alsó szélének.

A múltban csak 60 x 60 as volt megengedett,fűrdő,Wc.

Mivel n em, ellenőrizték az épitkezéseket,a szomszédok meg nagyon jóban voltak,igy kerültek nagy ablakok is beépitésre.Már eltelt annyi év,hogy hatóságilag érvény lehetne szerezni a megszüntetésére .

Az előttem válaszolók már több tippet irtak,mit csinálhatsz.Még választék is van.

Igazad van,de mit érsz az igazaddal ??

2019. ápr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Az is jó ha egy hétig ott állsz az ablak alatt és nézel be. Maguktól befalazzák.
2019. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
56%

Mit lehet egy tuján utálni? Na mindegy, te tudod!

Még ha viccből is írtad, a borostyánt sürgősen felejtsd el, mert annál agresszívabb, szemetebb növény talán csak a trombita folyondár. Kiirthatatlan mindkettő és minden megölnek, elfojtanak a közelükben.

2019. ápr. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Köszi, mindentudó, nagyon jól szórakoztam, komolyan! 😃😃😃

Nem tudom, én is kerdezhetnem, mit lehet rajta szeretni...

Valamiért nekem olyan tájidegen, nagyon Olaszországhoz kapcsolódik, valamint rendkívül unalmas, mert boldog-boldogtalan azt ülteti.

De növény lesz akkor. Sajnos elég erős az igazságérzetem. Jelenleg egy 83-84 éves néni el ott, nem is az a gond, de nem tudom, kik jöhetnek utána, és nem azért költöznek oda, hogy mások a magánéletünkben gyönyörködjenek - sajnos abból az ablakból az egész udvarunk belátható lesz.

2019. ápr. 27. 21:04
 20/24 anonim ***** válasza:
59%

Ultethetsz oda novenyt ami hatasos de a szomszed lehet nem orulne neki ha alig jon be feny az ablakan.

Beszelj vele hogy lefoliaztassa e az ablakot(folia ami tol homalyos az uveg) vagy ha nem akkor ultetsz az ablak ala par novenyt.

A folia az jo lenne mert nem lat at a szomszed de feny meg van a szobaban. Ha viszont a szomszedot a legkevesbe sem erdekli hogy lenyen termeszetes feny akkor mehet az ablak ala par tuja.

2019. ápr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!