Budapest környékén hol érdemes most házat venni? Érdemes most, vagy várjunk még 1-2 évet?
"Érdemes most, vagy várjunk még 1-2 évet"
Ha ezt tudnám, már rég multimilliomos lennék. Nem csak én, te is. De még az alkesz Balázska is.
Ha van rá pénzetek, vegyétek meg. Az átlagembernek nagyjából fogalma sincs arról, mi lesz a jövőben. Az ingatlanpiacon szép lehetsz, de okos az nem.
Kérdés,hogy milyen célra vennétek?Ha saját célra, és most van szükségetek lakásra, vegyetek. Ha bérbeadásra..nem tudom Budapest környékén ez mennyire nyereséges most, én inkább Budapesten belül gondolkodnék ezen a téren.
Az árakat senki nem látja előre,de eldugott faluban (bár Budapest közvetlen környékén ilyen nincs) nem fognak emelkedni az árak.Viszont befektetésként ilyen helyen nem érdemes venni.
Ráadásul ha külföldön éltek miért akarsz kertes házat? Valakit fogadsz,hogy tartsa rendben? Eldugott faluban, kertes házzal bérbeadás szempontjából nem mész semmire. És befektetésként sem.
Ha van 25-30 milliód erre én Budapestben gondolkodnék biztos.
Bp. környéki árakat a budapesti árak mozgatják.
35-40millió alatt nincs normális ház,(olyanra gondolok,
amire nem kell 5-10 milliót költeni, hanem költözhető) az árak szerintem max. stagnálni fognak.
Sok helyről napközben óránként egy busz Bp-ig. 30 km távolság megtétele főként reggel kb.1-1,5 óra, vagy ugyanennyit ülsz a dugóban mert csak 2 sávos út vezet oda.
Jó tömegközlekedés: autópálya vagy fővonali vasút mellett kell keresni.
Vidéki ház: rendszeres fűnyírás, kertgondozás,épület karbantartása, télen menjen temperáló fűtés, sok helyen ingatlan(kommunális) adó
Lakás: közös költséget kell fizetni, beállítod havi utalásra, bezárod az ajtót és kész.
Szerintem egy lakás összehasonlíthatatlanul kisebb macera, üresen is, kiadva is mint egy ház.
Én akkor vennék házat, amikor hazaköltöztök.
Bűnözés kérdése:
Bp. melletti igazi "elit" településen pár éve rokonomékhoz úgy mentek be a garázs szintre, hogy fent az emeleten aludtak, másik ismerős házát vidéki kisvárosban a rendőrkapitányságtól 100m-re pakolták ki fényes nappal.
Statisztikát persze lehet/kell nézegetni, de lehetsz peches.
A cigányok (legalábbis az én tapasztalatom szerint) egy tömbben szeretnek élni, az meg elég könnyen kiszűrhető.
A legelitebb lakóparkban/házban is lehet a szimpatikus szomszéd drogdíler, prostituált, hülye, deviáns viselkedéshez nem kell mindenáron cigánynak lenni.
E mellett még 100 más dologgal meg lehet keseríteni a szomszéd életét, állattartás,(10-15 kutya/macska) bulizás, állandó barkácsolás, flexelés stb.
Szerintem az embereknek az életmódjukhoz kellene lakhelyet választani, ha mindenkinek naponta 8-kor jelenése van a munkahelyén, akkor csak BP.Az ingázás rengeteg, pénz, idő,
aki saját kocsival jár, a fokozott amortizációra és a gyakoribb szervizelésre nem gondolnak,ha évi 25-30e km belemegy egy autóba,városi/elővárosi forgalomban, akkor elég gyorsan kopik a technika, plussz 1 autó nem elég.
Ha home office, heti 1-2 nap, akkor tényleg nem számít a közlekedés.
#16: fene azt a finnyás mindeneteket. :) 50-60 milliós árkategóriában sem találtok házat? Hol éltetek eddig??
Most építkeztünk, 40 millióból elkészült a 130 nm-es ház (+ telek, stb). Bírom ezt a "vacak újépítésűek" szöveget. Mesélj, miben befolyásolná azt a sznob életeteket, hogy újépítésű házba költöztök? Azon kívül, hogy jól szigetelt, új nyílászárókkal, új csövekkel, kábelekkel, új berendezéssel, a mai kornak megfelelő technológiával készül? Normális műszaki ellenőrt kell felfogadni, meg néha ránézni az építkezésre és nem lesz az olyan silány, mint ahogy beállítod. Inkább veszel egy 30-40 éve épült házat, amit le kell szigetelni, ki kell cserélni a nyílászárókat, villanyvezetékeket, tetőt lecserélni, stb?
azért 25-50 millió között van pár kategória.
Előzőnek igaza van, sok 30-40 éve épült házba azóta egy szeget sem vertek be, B30-as fal, halszálkás bejárati ajtó, palatető.....minden kuka, 4 falat veszel, az is szigeteletlen, vékony.
Nekem ismerősöm keresett házat agglomerációban, azért 40-45M környékén lehet kapni normális házat, igaz nem Telkiben, Törökbálint-Tükörhegyen, Üröm,stb.
17-es! Fején találtad a szöget! Inkább felújítjuk, újjáépítjük egy régi családi házunkat, mert akkor még nem spórolták ki az anyagokat, nem fog 1-2 éven belül megsüllyedni!
50-60 millióért Budapesten sz@rabb házakat lehet csak venni, mint a mostani felújítandó házunk. Nekem ennyi pénzt nem ér egy zsebkendőnyi kert és pici garázs amibe normálisan be sem lehet állni és OSB-ből készült vacak tető és akkor a rossz közlekedésről ne is beszéljünk. Nincs kedven 1-2 éven belül felújítani az "újépítésűt".
Egyébként nagyon kíváncsi lennék, hogy mikor és hol volt az a "most építkeztünk, 40 millióból elkészült a 130 nm-es ház (+ telek, stb)." Piripócson, CSOK-kal lehet, hogy valóban ennyiből is megvan egy C kategóriás ház de Budapesten csak a telek 15-20 millió manapság :D
Nem csak BP-en van ám élet. Megyei jogú városban építkeztünk, 1400 nm-es telekre. Zsebkendőnyinek nem nevezném... A 40 milliót úgy értettem, hogy az csak a ház ára+kerítés, azon felül volt a telek (8 MFt), tervek, stb. Egyébként nyilván, ha már most is családi házban laktok, érdemesebb felújítani, ha szerettek ott élni.
Amúgy mire vagy ennyire nagyra magaddal? Építész vagy? Netán kőműves vagy ács? Jobb házat felhúzol magadnak, mint a maiak? Kérdezz meg 1-2 hozzáértőt, hogy mit érdemesebb, ha van pénzed, venni egy felújításra szoruló házat, vagy építeni egy újat.
44-es Porotherm téglából épült a házunk. A régiek házak szerinted milyen téglából készültek, milyen besorolást kapnának ma? Valószínűleg nem is kapnának engedélyt. Általában B30-as téglából építkeztek, nyilván szigetelés nélkül. Minimum 3x-4x-es különbség van egy régi és egy újépítésű ház hőkibocsátása terén, de inkább több. Ha egy használt háznál ezt a szintet szeretnéd elérni, körbe kell szigetelned, ki kell cserélned a nyílászárókat, le kell szigetelned a födémet, és a padló szigetelésről még nem is beszéltünk, amit nem sokan vállalnak be. Ez már alsó hangon 8-10 M, és még nem cserélted le a tetőt, rendezted be a házat, nem újítottad fel a konyhát, fürdőt olyanra, amilyenre szeretnéd. Ha láttál volna ma épülő házat, vagy róla terveket, tudnád, hogy milyen és mennyi anyagot raknak bele, nem fikáznád így. Már az alaptól kezdve, mire a padlót eléred kb 10 cm-nyi szigetelés+egyéb kerül rá az alapra és rohadtul nem OSB-ből készült a tető (nálunk legalábbis biztosan nem). A műszaki ellenőr folyamatosan figyelte. Egyébként ha már a garázst szóba hoztad, régebben pont, hogy kisebb garázsokat építettek, mivel az autók is kisebbek voltak... Tapasztalatból mondom.
Egyébként így a végére hangsúlyoznám, nem vagyok a használt ház ellen! Sőt nagyon szerettem a szüleim 40 éve épült emeletes családi házában élni. Ezzel kapcsolatban megjegyezném, hogy sokszor pont az ilyen házakat árulják, ami feleslegesen nagy (150-160 nm), emeletes, 2,9-3 méteres rohadt nehezen befűthető balmagassággal, kis garázzsal… Ráadásul többsége 2 ft-ot nem költött a házra.
A feleségemmel érdemesebbnek láttuk újat építeni. Itt felénk egy tűrhető állapotú családi ház 22-25 millió Ft-tól kezdődik, amire rá kell költeni 10-12 millió Ft-ot. Nagyjából 35 milliónál vagy a felújítás végére, közel annyi, mint amiből itt felhúzol egy új házat, és még lehet úgy sem lesz olyan, amilyennek szeretnéd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!